GP Německa - Závodní neděle

Program v Německu vyvrcholí trojicí závodů. Především ten třídy Moto3 bude hodně divoký. Hned polovina startovního pole totiž obdržela některou z penalizací - ať už jde o dlouhé kolo (jedno či dvě) nebo ve čtyřech případech start z pit lane. Pole position si vybojoval Collin Veijer. V Moto2 budou z první řady startovat Celestino Vietti, Jake Dixon a Fermín Aldeguer, v MotoGP pak vítěz sprintu Jorge Martin, Miguel Oliveira a jeho týmový kolega Raul Fernandez.

MotoGP - Warm-Up

První místo si v ranním warm-upu připsal Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), kterému byl naměřený čas 1'20,638 sekundy. Druhé místo obsadil Franco Morbidelli (Prima Pramac Racing), jenž byl pomalejší jen o osm setin. Třetí příčku bral vítěz sprintu Jorge Martin (Prima Pramac Racing), který ztratil o dalších 0,084 více. Momentálně vede šampionát o patnáct bodů před současným mistrem světa. Čtvrtý byl odmávnutý Marc Márquez (Gresini Racing MotoGP), který za sebou nemá jednoduchý víkend. V sobotu se mu v kvalifikaci přimotal do cesty Stefan Bradl, on tak nepostoupil do její druhé části a musí startovat ze třinácté pozice. Pátý skončil jeho bratr Alex Márquez (Gresini Racing MotoGP) a na šesté místo se vyhoupl Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP). Dnes slaví jezdec Yamahy svůj stý start v MotoGP.