GP Rakouska – V pátek zajel nejrychleji Dovizioso

První tréninky jeli jezdci za nízkých teplot pod deset stupňů, což si od některých vyžádalo opatrnější jízdu, ale byly tam také nepříjemné pády. Odpolední tréninky už byly o něco rychlejší, ale určitě všichni věří, že jim to v sobotu půjde ještě lépe. V třídě Moto3 je nejrychlejší Brad Binder. Čech Jakub Kornfeil neměl svůj den a je na osmadvacáté pozici. V kategorii Moto2 zajel nejlépe Thomas Lüthi. V královské kubatuře MotoGP je na prvních dvou místech dvojice továrních jezdců Ducati Andrea Dovizioso a Andrea Iannone.

Moto3 – 1.volný trénink

Po úvodních dvaceti minutách byl na špici časomíry s kolem za 1'39,134 sekundy Jihoafričan Brad Binder (Red Bull KTM Ajo). Druhý v pořadí Joan Mir (Leopard Racing) ztrácel 0,138 sekundy, třetí Fabio Quartararo (Leopard Racing) byl 0,865 sekundy pomalejší a zároveň poslední v jedné sekundě. Jezdci si zvykali na novou dráhu, která byla vzhledem k okolní teplotě studená a rozdíly v časech byly poměrně dost velké. Časy do pátého místa měli na kontě Andrea Migno (SKY Racing Team VR46) a Andrea Locatelli (Leopard Racing). Český závodník Jakub Kornfeil byl prozatím až předposlední s časem 1'44,308 sekundy.

Na úvod byl nakonec nejrychlejší Brad Binder, který jako jediný překonal hranici 1'38 sekundy a s časem 1'37,902 sekundy je výrazně rychlejší než jeho soupeři. Druhý Joan Mir ztrácí přes půl sekundy, třetí Fabio Quartararo 0,728 sekundy a je poslední v jedné sekundě. Čtvrtý Andrea Migno ztrácí něco přes sekundu, pátý Bo Bendsneyder (Red Bull KTM Ajo) byl o 1,161 sekundy pomalejší.

V závodním poli máme dva jezdce na divokou kartu. Marco Bezzecchi (Mahindra Racing) byl s časem 1'40,245 sekundy dvacátý třetí, Stefano Manzi (Mahindra Racing) je s časem 1'40,315 sekundy pětadvacátý. Zatím se nedaří Jakubovi Kornfeilovi, protože společně s týmovým kolegou Adamem Norrodinem uzavírají výsledkovou listinu prvního tréninku.

GP Rakouska, Moto3 – 1.volný trénink