GP San Marina – První den nejrychlejší Italové Petrucci, Pasini a Di Giannantonio

Od rána panovalo na pobřeží Jadranu krásné slunečné počasí. V noci ale pršelo, takže dráha nebyla dopoledne v nejlepším stavu a hodně se padalo. Pád z poslední minuty prvního tréninku Moto2 poslal domů Alexe Márqueze, který teď poletí do Barcelony na vyšetření. V třídě Moto3 je po úvodních dvou trénincích nejrychlejší domácí závodník Fabio Di Giannantonio v barvách italského týmu Del Conca Gresini Moto3. Třicátý Jakub Kornfeil neměl ideální vstup do víkendu. V královské kubatuře je nejrychlejší domácí Danilo Petrucci v sedle Ducati Pramac Racingu. Marc Márquez měl pád a je pátý v pořadí. Český závodník Karel Abraham je po dvou volných jízdách dvacátý. V třídě šestistovek je na první pozici výsledkové listiny domácí závodník Mattia Pasini.

Moto3 – 1.volný trénink

Po nočním dešti byla dráha okruhu v Misanu stále mokrá, ale od rána panovalo slunečné počasí, takže trať rychle osychala. Na dráhu jezdci vyjížděli velmi zvolna, protože nebylo jisté jaké pneumatiky zvolit, ale po dvaceti minutách už byl celkem silný provoz. Na první pozici byl s časem 1'54,002 sekundy Joan Mir (Leopard Racing), druhý Andrea Migno (SKY Racing Team VR46) ztrácel 0,066 sekundy a třetí Lorenzo Dalla Porta (Aspar Mahindra Moto3) byl o čtyři desetiny pomalejší. Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) figuroval na sedmnácté pozici s kolem za 1'55,924 sekundy.

V posledním kole zajel Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) 1'46,518 sekundy a první trénink vyhrál rozdílem 0,151 sekundy. Druhý je Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers), třetí Joan Mir je s třemi desetinami ztráty poslední v jedné sekundě na Caneta. Čtvrtý Marcos Ramirez () už ztrácí 1,352 sekundy, pátý Philipp Öttl () byl o 1,405 sekundy pomalejší. Čestý Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3) už ztrácí přes dvě sekundy. Jakub Kornfeil nastavil své maximum 1'49,479 sekundy v posledním jedenáctém kole a trénink uzavřel na dvacáté pozici.

V průběhu tréninku spadl v osmé zatáčce Enea Bastianini (Estrella Galicia 0,0), který z místa pádu odešel zpátky do boxu, protože motorka už nenastartovala. Do tréninku nenastoupil Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3), který šetří zraněnou nohu a na osychající trati nechtěl riskovat. Španěl potvrdil, že odpoledne už trénovat bude.

GP San Marina, Moto3 – 1.volný trénink