GP San Marina – Z pole position startuje Viñales, Abraham z čtvrté řady

Sobotní program Velké ceny San Marina uzavřel přípravnou část a nyní už na všechny čekají důležité závody třináctého kola sezony. V kvalifikacích na suchém a rozpáleném asfaltu jezdci bojovali o důležité pozice na startu jednotlivých tříd. Z pole position odstartuje do závodu Moto3 domácí závodník Enea Bastianini, Jakub Kornfeil se kvalifikoval dvacátým časem do sedmé řady. V třídě Moto2 má první místo na startu další Ital Mattia Pasini, jemuž se podařilo překonat lídra šampionátu Franca Morbidelliho. V královské kubatuře vybojoval pole position Španěl Maverick Viñales, jediný zástupce Movistar Yamahy, protože Valentino Rossi kvůli zranění do třináctého podniku sezony nenastoupil. Karel Abraham si nejdřív vybojoval postup do druhé kvalifikace a na startu mu patří dvanáctá pozice ve čtvrté řadě.

Moto3 – 3.volný trénink

Po úvodních dvaceti minutách měl nejrychlejší čas 1'43,112 sekundy Joan Mir (Leopard Racing). Pětačtyřicet tisícin ztrácel Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers), třetí Marco Bezzecchi (CIP) byl o 0,370 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa zajel Andrea Migno (SKY Racing Team VR46) a Marcos Ramirez (Platinum Bay Real Estate). Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) byl s časem 1'44,937 sekundy čtyřiadvacátý a na prvního ztrácel 1,8 sekundy.

Poslední třetí trénink Moto3 vyhrál Aron Canet (Estrella Galicia 0,0), jehož maximum je na hodnotě 1'42,413 sekundy. Na druhé pozici je Španělův týmový kolega Enea Bastianini (Estrella Galicia 0,0), třetím jezdcem v pořadí je Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3). Joan Mir a Philipp Öttl (Südmetall Schedl GP Racing) uzavírá pětici nejrychlejších. Jakub Kornfeil trénink uzavřel jednadvacátým časem 1'43,849 sekundy.

Během tréninku spadl John McPhee (British Talent Team), Andrea Migno (SKY Racing Team VR46), Juanfran Guevara (RBA BOE Racing Team) a Niccoló Antonelli (Red Bull KTM Ajo).

GP San Marina, Moto3 – 3.volný trénink