GP Španělska – Bagnaia s novým rekordem nejrychlejší, Salač třináctý

Pátek byl prvním dnem příprav na závody čtvrtého podniku sezony MS silničních motocyklů 2024 – Gran Premio Estrella Galicia 0,0 de Espaňa. Na dráze jihošpanělského okruhu Circuito de Jerez - Ángel Nieto měli jezdci světového šampionátu první tréninky. V třídě Moto3™ byl s novým rekordem 1’43,710 sekundy nejrychlejší David Alonso (CFMOTO), Joe Roberts (Kalex) zajel nejrychleji v třídě Moto2™, kde byl Filip Salač (Kalex) třináctý v pořadí. Ohledně přímého postupu do druhé sobotní kvalifikace jezdci obou nižších tříd šampionátu rozhodnou v sobotu dopoledne v rámci druhého tréninku. O přímý postup do Q2 bojovali už dnes odpoledne jezdci MotoGP™. Nejrychlejším jezdcem královské kubatury byl po hodině tréninku Francesco Bagnaia (Ducati), držitel nového rekordu 1’36,025 sekundy. Druhým dnem Velké ceny Španělska je sobota s posledními tréninky, kvalifikacemi a prvním závodem, jímž je sprint MotoGP™ se startem v 15.00 hodin.

Moto3™ - volný trénink

Po první polovině tréninku měl nejrychlejší čas na kolo 1’45,709 sekundy David Alonso (CFMOTO Aspar Team). Jezdec týmu Aspar byl o 0,261 sekundy rychlejší než druhý v pořadí Joel Kelso (BOE Motorsport), jemuž se teď skutečně daří a předvádí velmi dobré výkony. Třetí je Jacob Roulstone (Red Bull GASGAS Tech3), jehož čas je přes sedm desetin pomalejší. Top5 uzavřel Ryusei Yamanaka (MT Helmets - MSI) a Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP).

Kolumbijec David Alonso zajel v závěru tréninku zázračné kolo 1’44,590 sekundy, čímž jednak překonal stávající rekord okruhu Andrea Migna (Honda) 1’44,988 sekundy z roku 2021, a zároveň nadělil druhému v pořadí něco přes jednu sekundu! Hned v prvním tréninku padl rekord, uvidíme, co se bude dít v sobotu. Na druhé pozici je David Muňoz (BOE Motorsports), třetí Adrian Fernandez (Leopard Racing), čtvrtý Joel Kelso a pátý Ivan Ortola (MT Helmets - MSI), který na prvního ztrácí 1,389 sekundy.