GP Thajska - Fabio Quartararo si vyjel svou čtvrtou letošní pole position, Češi v neděli odstartují ze zadních pozic

Fabio Quartararo byl v sobotu v Buriramu nejrychlejší a dojel si tak pro svou čtvrtou pole position v královské kubatuře. O tu s ním na dálku bojoval Marc Márquez, který však ve svém nejrychlejším kole skončil na zemi a nezbylo mu tak nic jiného, než se spokojit se třetí příčkou na gridu. Mezi Francouzce a Španěla se pak na startovní rošt do první řady postaví Maverick Viňales, jenž nastavil druhý nejrychlejší čas. Čechům se v Buriramu zatím příliš nedaří. Filip Salač s Jakubem Kornfeilem odstartují po penalizacích za pomalou, respektive bezohlednou jízdu až z předposlední řady na startovním roštu, obdobně je pak na tom také Karel Abraham. Ten se kvalifikoval na 20. místě.

Moto3 - 3. volný trénink

Tréninky v Buriramu dopoledne ovlivnilo nevlídné počasí. Kvůli neustávajícímu dešti se jezdci Moto3 vydali na trať s osmdesátiminutovým zpožděním, jejich zkušební jízdy byly navíc zkráceny na pouhou půl hodinu.

S velkým množstvím vody na trati byli závodníci velmi opatrní. První rychlý čas nastavil Andrea Migno (Mugen Race), který objel okruh za 1'58,485. Druhý jezdil Alonso Lopez (Estrella Galicia 0,0), třetí místo pak patřilo Aimu Ogurovi (Honda Team Asia). V sedle svého motocyklu se nedokázal udržet Tom Booth-Amos (CIP Green Power), který skončil na zemi v zatáčce číslo čtyři.

I v polovině tréninku byl nejrychlejším mužem na trati Andrea Migno, jenž svůj čas dostal jako první na hranici 1'56. Špatně si pak nevedli ani Albert Arenas (Gaviota Angel Nieto Team) s Johnem McPheem (Petronas Sprinta Team Racing) okupující příčky do top trojky, Filipu Salačovi (Redox PruestelGP) patřila příčka sedmnáctá a jeho týmový kolega Jakub Kornfeil se pohyboval až ve třetí dvacítce.

Vítězem třetího volného tréninku se stal Ai Ogura s časem 1'54,989. Na druhé pozici dojel John McPhee, třetí nejrychlejší kolo pak nastavil Tatsuki Suzuki. Filip Salač skončil v samotném závěru na zemi, i přesto se mu však povedlo umístit se na 13. pozici. Jakubu Kornfeilovi připadla příčka sedmnáctá.

GP Thajska, Moto3 – 3. volný trénink
23 °C, dráha mokrá, 26 °C, vlhkost: 100 %