Motul TT Assen – V pátek zajel nejrychleji Bagnaia, Salač měl těžší pád

Páteční tréninky na dráze okruhu Assen TT v Nizozemsku zahájily přípravu na závody osmého podniku sezony MS silničních motocyklů. V třídě Moto3™ dnes padaly rekordy a nejrychlejším jezdcem dne byl domácí závodník Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP). V třídě Moto2™ zajel nejrychleji Fermín Aldeguer (SpeedUp). Čech Filip Salač (Elf Marc VDS Racing Team) měl odpoledne pád a jeho další pokračování v přípravách na závody v Nizozemsku jsou zatím s otazníkem, jelikož musel do nemocnice na vyšetření. Pro jezdce třídy MotoGP™ by číslem jedna odpolední trénink, protože ten rozhoduje o přímém postupu do sobotní druhé kvalifikace. Nejrychlejším jezdcem pátečních jízd byl Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team). Jak v třídě Moto3™, tak Moto2™ a MotoGP™ dnes padly nové rekordy v časech na kolo. V sobotu jsou na programu poslední tréninky, kvalifikace a první závod v Assenu sprint MotoGP™.

Moto3™ - volný trénink

V polovině tréninku byl na první pozici časomíry domácí závodník Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) s časem na kolo 1’41,427 sekundy. Druhý Ivan Ortola (MT Helmets - MSI) ztrácel 0,159 sekundy, třetí David Alonso (CFMOTO Aspar Team) byl o necelé tři desetiny pomalejší. Časy do pátého místa měl na kontě čtvrtý Adrian Fernandez (Leopard Racing) a pátý Tatsuki Suzuki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP). Španěl Daniel Holgado (Red Bull GASGAS Tech3) byl se ztrátou 0,471 sekundy osmý, David Muňoz (BOE Motorsports) byl devátý. Poslední v jedné sekundě byl patnáctý Riccardo Rossi (CIP Green Power). V páté zatáčce to měl s pádem Japonec Taiyo Furusato (Honda Team Asia).

Trénink vyhrál časem 1’40,610 sekundy Ivan Ortola, který nastavil nový rekord okruhu v Assenu. Druhý Japonec Ryusei Yamanaka (MT Helmets - MSI) ztratil necelou desetinu, třetí Adrian Fernandez byl o dvě desetiny pomalejší. Čtvrtý je David Alonso a pátý José Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo). Collin Veijer trénink uzavřel osmý se ztrátou 0,478 sekundy, Daniel Holgado je až třináctý a na prvního ztrácí 1,170 sekundy.