TT Assen – Pole position získal Rossi, Hanika startuje třetí

Páteční program světového šampionátu silničních motocyklů nabídl zajímavé a vyrovnané výkony, díky nimž dnes v každé z motocyklových tříd padl kvalifikační rekord. V nejnižší kategorii Moto3 slaví pole position na startu Enea Bastianini a slaví také Karel Hanika, který poprvé v kariéře odstartuje z první řady. V třídě Moto2 vyhrál bitvu o první místo na startu lídr seriálu Johann Zarco. V třídě MotoGP zajel nejrychleji Valentino Rossi, jenž si letos poprvé vyzkouší start z pole position a první řady vůbec. Jakub Kornfeil odstartuje do závodu Moto3 pětadvacátý. Protože jsme v Holandsku, dnem závodu je sobota. Nicméně letos naposledy, protože už od roku 2016 bude závod v Assenu stejně jako u všech ostatních Grand Prix v kalendáři v neděli.

Moto3 – 3.volný trénink

Po úvodních deseti minutách posledního tréninku nejnižší kubatury měl nejrychlejší kolo 1'42,683 sekundy Danny Kent (Leopard Racing). Na druhé pozici byl se ztrátou 0,169 sekundy jeho týmový kolega Efrén Vázquez (Leopard Racing), třetí čas patřil Romanu Fenatimu (SKY Racing Team VR46). Zrychlil Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing), který časem 1'43,563 sekundy nastavil své dosavadní maximum víkendu v Assenu a ve třetím tréninku se posunul na sedmou příčku. Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) byl s časem 1'43,769 sekundy jedenáctý.

Ve dvacáté minutě byl první Fabio Quartararo (Estrella Galicia 0,0) s časem 1'42,327 sekundy. Druhý Danny Kent ztrácel jen jednu jedinou tisícinu, třetí Romano Fenati byl o 0,436 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa měli na kontě Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0) a Efrén Vázquez. Jakub Kornfeil svůj čas zatím nezlepšil a byl patnáctý, to samé platilo pro osmnáctého Karla Haniku.

Poslední trénink vyhrál časem 1'41,588 sekundy Danny Kent. Britský závodník zajel v pátek ráno vůbec nejrychleji v tréninkové přípravě a před kvalifikací je velkým favoritem na zisk pole position. Druhý v pořadí je s časem 1'41,656 sekundy Romano Fenati, který na Brita ztratil jen osmašedesát tisícin, takže rovněž Ital bude bojovat o nejvyšší pozice na startu. Třetí v pořadí je Jorge Navarro, jenž byl o tři desetiny pomalejší. Z českých jezdců zajel sedmý čas Karel Hanika, Jakub Kornfeil trénink ukončil se ztrátou 1,532 sekundy devatenáctý.

TT Assen, Moto3 – 3.volný trénink