NW200 – Neuvěřitelný Alastair Seeley vyhrál další dva závody

V neuvěřitelné sérií vítězství v každém z posledních jedenácti ročníků North West 200 pokračuje Alastair Seeley, který vyhrál první závod třídy Supersport ve čtvrtek a na vítězné vlně pokračoval také v sobotu, když získal zlato v závodech Supersport a Superstock. Druhým nejúspěšnějším jezdcem sobotního programu je Glen Irwin, vítěz obou závodů superbiků.

Prvním závodem sobotního programu bylo klání supersportů, kde měl v očích fanoušků vysoké šance na vítězství jezdec Yamahy Alastair Seeley. Ten také závod na šest kol vyhrál náskokem přes pět sekund na druhého Jamese Hilliera, jenž v těsné koncovce porazil Lee Johnstona na Hondě. Seeley mimo toho, že vyhrál svůj v pořadí třiadvacátý závod, tak rovněž nastavil nový rekord 117.913mph.

Závod 1 – BetMcLean.com Supersport (Top5)

Kompletní výsledky - northwest2018_secondsupersport.pdf

1 – Alastair SEELEY, Yamaha – EHA Racing – 27:47.289 – 115.906mph
2 – James HILLIER, Kawasaki – Quattro Plant / JG Speedfit – 27:52.850 – 115.520mph
3 – Lee JOHNSTON, Honda – Padgett’s Motorcycles – 27:53.135 – 115.501mph
4 – Dean HARRISON, Kawasaki – Silicone Engineering Racing – 27:53.402 – 115.482mph
5 – Michael DUNLOP, Honda – MD Racing – 27:53.480 – 115.477mph
...

První závod superbiků byl hodně divoký a z třiatřiceti závodníků projelo cílem jen šestnáct z nich. V sedle BMW usiloval o čtyřiadvacáté vítězství v závodě NW200 Alastair Seeley, to mu ale nevyšlo a ve finále byl klasifikován na pátém místě. Vítězem závodu se stal Glenn Irwin v barvách stáje Be Wiser Ducati Racing. Koncovka to byla poměrně těsná, protože druhý v pořadí Dean Harrison ztratil na vítězství jen sekundu. Třetí místo slavil Michael Rutter.

...

Vítězem závodu třídy Supertwin je James Cowton, jemuž se ve čtvrtek s Kawasaki podařilo zajet na páté místo. V sobotu předvedl výrazné zlepšení a třebaže musel o vítězství bojovat až do konce, jeho náskok byl na šesti desetinách. Další vynikající závod si na konto připsal veterán Jeremy McWilliams, třetí místo obsadil Joey Thompson v sedle Patonu.

Závod 3 – John M Paterson Supertwin (Top5)

Kompletní výsledky - northwest2018_secondsupertwin.pdf

1 – James COWTON, Kawasaki – McAdoo Kawasaki Racing – 19:50.489 – 108.077mph
2 – Jeremy McWILLIAMS, Kawasaki – KMR Kawasaki/IEG Racing – 19:51.091 – 108.022mph
3 – Joey THOMPSON, Paton – Team ILR / Mark Coverdale – 19:51.956 – 107.944mph
4 – Christian ELKIN, Kawasaki – Dynocentre NI – 20:08.256 – 106.487mph
5 – Michael SWEENEY, Kawasaki – Kiely Heating Racing – 20:27.022 – 104.859mph
...

Hodně těsnou koncovku závodu jsme měli možnost vidět v klání třídy Superstock. Hvězda NW200 Alastair Seeley tady bojoval o čtyřiadvacátý triumf a díky své zarputilosti a odhodlání se mu to také povedlo. V sedle Tyco BMW Motorrad Seeley porazil rozdílem necelých dvou desetin Petera Hickmana. Třetí skončil jezdec Kawasaki Dean Harrison, čtvrtý Michael Dunlop skončil těsně za umístěním na stupních vítězů.

...

Posledním závodem bylo druhé klání superbiků, kde znovu triumfoval drobný postavou, ale silný duchem Glen Irwin. Náskok v cíli měl tentokrát jezdec Ducati na deseti sekundách, přesto to pro něho nebyl vůbec snadný závod. Michael Dunlop rozhodně chtěl vyhrát, ale musel se smířit s druhým místem, protože na vítězství to tentokrát nebylo. Velkou radost Hondě znovu udělal třetí v pořadí Lee Johnston, jemuž jen těsně uniklo stříbro.

Závod 5 – Merrow Hotel & Spa NW200 Superbike (Top5)