V neděli slavil vítězství Michael Dunlop

Nedělní závod Tourist Trophy Isle of Man vyhrál v kategorii Superbiků vůbec poprvé Michael Dunlop, když v úvodním kole převzal vedení a v závěru slavil vítězství před Cameronem Donaldem a devatenáctinásobným vítězem TT Johnem McGuinnessem.

Závod Superbiků byl původně na programu už první červovou sobotu, ale Ředitelství závodu jej přeložilo na nedělní odpoledne s tím, že kvůli špatnému počasí neměli jezdci možnost absolvovat dostatečný počet tréninkových jízd včetně kvalifikace. Vše dohnali v sobotu a start nedělního závodu na šest kol stanovili na čtvrt na tři odpoledne.

Nakonec ale závod odstartovali až s pětačtyřicetiminutovým zpožděním kvůli dopravní nehodě, takže jezdci Superbiků vyjeli na okruh až ve tři odpoledne. Michael Dunlop předvedl precizní jízdu a závod vyhrát třicet let potom, co stejného výsledku dosáhl jeho strýc Joey. Dunlopovo vítězství je jeho čtvrté v TT, ale první v kategorii Superbike a první s Hondou.
Druhý v pořadí skončil Cameron Donald (Wilson Craig Honda), který na Dunlopa ztratil přes čtyřicet sekund. Třetí místo obsadil velký favorit superbikového závodu John McGuinness, týmový kolega Michaela Dunlopa z týmu Honda TT Legends. Tentokrát ale McGuinness na vítězství nedosáhl, když byl po druhé zastávce v boxech penalizován šedesáti sekundami za překročení rychlostního limitu. Ve snaze získat umístění na stupních vítězů jel poslední kolo na maximum, nastavil nový rekord 131.67mph a přispěl tak k vítězství Hondy, která obsadila všechny tři pozice.

Desátý Australan Josuha Brookes (Suzuki) se stal vůbec nejrychlejším nováčkem, když v posledním kole závodu zajel senzačních 127.726mph. V souboji soukromníků byl nejlepší dvanáctý Steve Mercer (BMW) před Danem Kneenem (Suzuki), Benem Wyliem (BMW) a Jamie Hamiltonem (Kawasaki).
V pondělí je na programu závod Monster Energy Supersport, jehož start je stanoven na 10:45 hodin místního času a Royal 360 Superstock s časem startu ve 14:00 hodin.

TT Isle of Man 2013 – Dainese Superbike (6 kol)