Pole position vyhrál Pagliani, Gbelec osmnáctý

Prvními dvěma tréninky a kvalifikací odstartovali jezdci Red Bull Rookies Cupu osmý ročník soutěže pro mladé a talentované závodníky. První trénink vyhrál Manuel Pagliani, druhý už Oscar Gutierrez, ale v kvalifikaci už byl znovu nejrychlejší Ital Pagliani. Český závodník Martin Gbelec byl pokaždé osmnáctý a tato pozice mu také patří na startu.

Letos první závody sezony absolvují jezdci Rookies Cupu na dráze španělského Jerezu. První pole position si v páteční kvalifikaci vybojoval časem 1'50,377 sekundy Manuel Pagliani. Italský závodník byl loni v Rookies Cupu šestý a letos bude patřit k favoritům v cestě za titulem.
Z druhé pozice startuje do závodu Španěl Oscar Gutierrez, jemuž na první místo na startu chybělo jen devět setin a o nic pomalejší nebyl ani třetí v pořadí Jorge Martin, který se ztrátou 0,095 sekundy uzavírá první řadu startovního roštu, který čítá celkem čtyřiadvacet jezdců na jednotných motocyklech KTM RC 250 R.

Jediný český zástupce Martin Gbelec zajel v prvním a druhém volném tréninku osmnáctý čas a stejně si vedl také v odpolední kvalifikaci, takže do prvního závodu sezony odstartuje z šesté řady společně s šestnáctým Španělem Marcem Garciou a sedmnáctým Francouzem Simonem Danilem.
První závod Red Bull Rookiec Cupu startuje v sobotu 3.května v 16:30 hodin a je vypsán na šestnáct kol. Druhý závod je na programu v neděli 4.května v 15:30 hodin.