Veni, vidi, vici

Český tým ProRace určitě netušil, že hned první start jejich nové akvizice, italského sympaťáka Lorenza Lanziho dopadne takovým skvělým výsledkem, tedy vítězstvím.

Při startu supersportů sice déšť ustal, ale jelikož trať bylo kompletně mokrá, tak byl závod vyhlášen jako "wet race", přičemž Jed Metcher havaroval už v zaváděcím kole.

Do závodu nejlépe odstartoval Broc Parkes sledován Polemanem Samem Lowesem. Za nimi následovali Kenan Sofuoglu a Vladimir Leonov. Vedoucí jezdec šampionátu Fabien Foret byl hned v prvním kole v kačírku a musel se zařadit až úplně dozadu a o několik kol později zamířil zklamaně z beznadějné 24. pozice do vlastního boxu.

Ve druhém kole havaroval Joshua Day a Lowes se dostal na špici závodu. Sofuoglu se protlačil přes Parkese, který předjel Leonova a byl tak třetí. Druhý jezdec Intermota a "Rookie" Romain Lanusse musel rovněž do kačírku, když jezdil desátý, ovšem v závodě pak dále pokračoval.

Po sedmi kolech spadl v zatáčce číslo sedm Lowes a ačkoliv to vypadalo hrůzostrašně, tak motocykl opět zvedl a jel dál. Do čela se tak dostal Sofuoglu před Parkese a Leonova.

V polovině závodu spadli také Matthew Scholtz a Balazs Nemeth. Mezitím začal zrychlovat Lorenzo Lanzi a ze čtvrtého místa se probojoval před Sofuogla. Leonov předjel Parkese a skoro ve stejnou dobu spadl ještě jednou Lowes, když se ze všech sil snažil dohnat ztrátu po svém prvním pádu. Lanzi neustále zrychloval a dostal se do čela, zatímco o druhé místo tvrdě bojovali Sofuoglu a Leonov.

Zatímco Vittoriano Iannuzzo havaroval v posledním kole, tak Lanzi si spanilou jízdou dojel pro senzační, ale absolutně zasloužené vítězství. Teprve 12.054 sekund za ním dojel jako druhý Sofuoglu a Leonov si třetím místem zajistil své první podiové umístění a jako první Rus v historii supersportů se postavil na podium. Parkes a Alex Baldoloni dokompletovali Top-5 a za nimi dojeli jako šestý Jules Cluzel a sedmý Antonio Antonelli.

Valentin Debise z týmu SMS Racing závod nedokončil, když vzdal ve 14. kole z 19. pozice.
V mistrovství světa mají nyní Sofuoglu a Foret po 45 bodech, třetí je stále přes svůj dnešní výpadek Lowes sledován Parkesem a na místo páté se probojoval Leonov.