Nürburgring: Biaggiho návrat na trůn

Max Biaggi a Chaz Davies vyhráli závody superbiků na německém Nürburgringu, lídr šampionátu Marco Melandri dvakrát spadl.

Sylvain Barrier si po pádech Bryana Staringa a Eddi La Marry zajistil úvodní vítězství na Nürburgringu, když vyhrál závod kubatury STK 1000. Kev Coghlan a Markus Reiterberger ho pak doplnili na stupních vítězů.
Sylvain Barrier vyhrál závod Superstock 1000 na Nürburgringu. Pilot s motocyklem BMW přitom profitoval z pádů svých největších rivalů, Bryana Staringa a Eddi La Marry.

Do závodu nejlépe odstartoval Staring, ovšem už v první zatáčce se musel zařadit za La Marru. Australan se během prvního kola opět probojoval do čela závodu a La Marru předjel i Barrier. Jeremy Guarnoni jel čtvrtý, zatímco domácí Reiterberger se nacházel za Fabiem Masseiem na místě šestém. Německá jezdkyně s wild-card Lucy Glöckner spadla už ve 2. kole ze 14. pozice.

La Marra havaroval o několik okamžiků později v boji o třetí místo, dokázal ale ještě svou Panigale zvednout a začal zezadu stíhat celé startovní pole. Brzy ale zajel do svého boxu a závod vzdal. V 9. kole havaroval Staring a pro Barriera už nestálo nic v cestě, aby závod vyhrál, zvláště když spadl i Guarnoni.

Za Top-3 dojel jako čtvrtý Leandro Mercado a za ním následovali Lorenzo Savadori, Fabio Massei, Christoffer Bergmann a na výborném osmém místě náš Ondřej Ježek. Marco Bussolotti, Matthieu Lussiana, Alen Gyorfi, Slovák Tomáš Svitok, Randy Pagaud, Andrzej Chiemelewski a Philippe Thiriet skončili rovněž na bodovaných umístěních.

Přes dnešní pád vede i nadále La Marra se ziskem 119 bodů, druhý je Barrier (113) a třetí Staring (86). Ondra Ježek se posunul na místo 12. (33).