První den testu v Jerezu zajel nejrychleji Lowes a Caricasulo

První den testování na dráze Jerezu měli k dispozici jezdci týmů světového šampionátu superbikových motocyklů. Testovat začali v devět a červená na výjezdu z boxů se objevila v šest večer. Ve dvě odpoledne byl nejrychlejším jezdcem WSBK Alex Lowes z týmu Pata Yamaha, který byl také nejrychlejším jezdcem celého úvodního dne. V supersportech zajel nejrychleji Ital Federico Caricasulo. Na jihu Španělska byl také Němec Stefan Bradl, který pro HRC testuje Hondu MotoGP, a jemu patřil v závěru dne osmý čas. Test pokračuje druhým dnem ve čtvrtek 24.ledna.

První den testu v Jerezu a zároveň první letos absolvovali na okruhu v Jerezu jezdci mistrovství světa superbikových motocyklů série WorldSBK a WorldSSP. V královské kategorii si po celý den vedl velmi dobře Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), jemuž se dařilo a s časem 1'40,442 sekundy byl nejrychlejším jezdcem prvního dne. Jeho týmový kolega Michael van der Mark (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) zajel pátý čas a na Brita ztratil šest desetin.

Na druhé pozici výsledkové listiny je Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), úřadující světový šampion. Jezdec tovární stáje Kawasaki začal testovat o něco později, takže najel o nějakých třicet kol méně než třeba Lowes, ale i přesto byl s časem 1'40,450 sekundy jen o osm tisícin pomalejší. Nová posila Kawasaki, třetí v pořadí Leon Haslam (Kawasaki Racing Team), byl poslední s časem pod minutu a jednačtyřicet sekund, přičemž na týmového kolegu ztratil 0,427 sekundy. Haslam také během dne najel o pětadvacet kol víc než Rea.

Podobně jak Toprak Razgatlioglu (Kawasaki Puccetti Racing) zajel výrazně závěr sezony 2018, tak stejně výrazně zahajuje tu letošní. V Jerezu to byl čtvrtý nejrychlejší čas 1'41,001 sekundy, jen něco přes desetinu za třetím Haslamem, úřadujícím šampionem britské série BSB.

Dobře si vedli jezdci nového týmu tří ladiček GRT Yamaha Official WorldSBK Team. Ital Marco Melandri byl s časem 1'41,119 sekundy šestý v pořadí a Němec Sandro Cortese sedmý. Oba dělí jen 0,084 sekundy. Zejména v případě Corteseho, který loni vyhrát titul v supersportech a jede poprvé specifikaci Yamahy WSBK, je čas s osmi desetinami ztráty na prvního určitě výborný.

Velšan Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) zajel s Panigale V4 devátý čas 1'41,375 sekundy a během dne zvládl čtyřicet kol. Jeho týmový kolega Álvaro Bautista (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) byl s časem 1'41,857 sekundy desátý. Davies je poslední v jedné sekundě, Bautista ztratil 1,415 sekundy, takže tady se bude pracovat na tom, aby výsledky druhého dne byly o poznání lepší.

V Jerezu je rovněž tým BMW Motorrad WorldSBK Team s jezdci Markusem Reiterbergerem a Tomem Sykesem. Ani jeden z jezdců ale neměl na své motorce zařízení pro měření časů na kolo, takže ve výsledkové listině prvního dne testování jejich jména nenajdeme.

Z jezdců série World Supersport byl nejrychlejší Federico Caricasulo (Bardahl Evan Bros Racing Team), jehož maximem na kolo je 1'42,847 sekundy. Na druhé pozici je Raffaele De Rosa (MV Agusta Reparto Corse) a třetí Randy Krummenacher (Bardahl Evan Bros Racing Team). Testovala také Maria Herrera (MSN Racing), jenž si na konto připsala předposlední čas dne 1'47,734 sekundy.