První den testu WSBK v Jerezu ovlivnila nepřízeň počasí, Haslam nejrychlejší

V Jerezu dnes nepanovaly ideální podmínky, což jezdcům příliš nevadilo nebo nesmělo vadit, a snažili se najet potřebné kilometry. Někteří byli během dne pilnější, někteří toho najeli méně, což ale neznamenalo, že nebyli rychlí. To je přesně případ Leona Haslama, jenž dnes s tovární Hondou vyjel poprvé na trať, zvládl čtrnáct kol a ve středu byl s časem 1'52,149 sekundy nejrychlejší. Test pokračuje ve čtvrtek druhým dnem a pak týmy zamíří do portugalského Algarve, kde mají na programu druhé privátní zkoušky.

První den v Jerezu hodně pršelo, hodně padalo, byly vidět čtyři červené vlajky, ale také se dost testovalo a na úvod může být spokojený Leon Haslam (Team HRC), který nastavil maximum dne na hodnotu 1'52,149 sekundy. Jeho týmový kolega Álvaro Bautista (Team HRC) dopoledne zaznamenal pád a den uzavřel s desátým časem 1'54,824 sekundy, což představovalo ztrátu na Haslama ve výši 2,7 sekundy.

S pádem to měl také druhý jezdec časomíry Michael van der Mark (Pata Yamaha WorldSBK Official Team), jemuž se nakonec povedlo nastavit čas 1'52,180 sekundy. Na prvního Haslama tak Holanďan ztratil jen jednatřicet tisícin. Nová posila továrny tři ladiček Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha WorldSBK Official Team) rovněž skončil na zemi, ale první den má s osmým časem a ztrátou na prvního 1,345 sekundy.

Výborně si vedl Američan Garrett Gerloff (GRT Yamaha WorldSBK Junior Team), jehož čas na kolo 1'52,213 sekundy byl třetí nejrychlejší. Na úvod opravdu parádní výkon. Jeho týmový kolega Federico Caricasulo (GRT Yamaha WorldSBK Junior Team) den uzavřel s devátým časem 1'53,676 sekundy. První pětku uzavřel další jezdec Yamahy Loris Baz (Ten Kate Racing Yamaha) jemuž na prvního chybělo jen půl sekundy.

Čtvrtým jezdcem výsledkové listiny je Scott Redding (ARUBA.IT Racing – Ducati). Brit nastavil 1'52,508 sekundy a na krajana Haslama ztratil necelé čtyři desetiny. Redding toho dnes najel dost a se 47 odjetými koly patřil mezi ty vůbec nejpracovitější jezdce. Bohužel pro Chaze Daviese (ARUBA.IT Racing – Ducati) nebyl první den úplná pohoda, jelikož to měl s dvěma pády a s maximem na 1'58,684 sekundy je až jednadvacátý.

Tým Kawasaki Racing dnes zastupoval pouze Alex Lowes, jelikož Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) se rozhodl za takových podmínek netestovat. Úřadující šampion určitě ví co dělá a nechce riskovat víc než je zdrávo. Lowes zvládl během dne pětadvacet kol s maximem 1'53,246 sekundy, což byl sedmý nejrychlejší čas prvního dne testu v Jerezu.

Z jezdců série World Supersport zajel nejrychleji Federico Fuligni (MV Agusta Reparto Corse), jehož čas byl na hodnotě 1'57,347 sekundy. Tři desetiny ztratil Steven Odendaal (EAB Ten Kate Racing), necelé půl sekundy třetí Randy Krummenacher (MV Agusta Reparto Corse) a šest desetin Jules Cluzel (GMT94 Yamaha).

Test WorldSBK a WorldSSP – 1.den (celkově)
25. # 84 SSP Loris CRESSON BEL 2:26.532 + 34.383 2

Po jedné hodině odpolední byl nejrychlejším jezdcem Loris Baz (Ten Kate Racing-Yamaha) s časem 1'53,794 sekundy. Čtyři desetiny ztrácel druhý v pořadí Scott Redding (ARUBA.IT Racing - Ducati), třetí Leon Haslam (Team HRC) byl o sekundu pomalejší. Časy do pátého místa nastavili Michael van der Mark (Pata Yamaha WorldSBK Official Team) a Američan Garrett Gerloff (GRT Yamaha WorldSBK Junior Team). Nejvýše postaveným jezdcem kategorie Supersport je s časem 1'59,610 sekundy Steven Odendaal (EAB Ten Kate Racing.

Test WorldSBK a WorldSSP – 1.den (13.00 hodin)
1. # 76 SBK Loris BAZ FRA 1:53.794     15 kol
2. # 45 SBK Scott REDDING GBR 1:54.207 + 0.413 22
3. # 91 SBK Leon HASLAM GBR 1:54.803 + 1.009 9
4. # 60 SBK Michael VAN DER MARK NED 1:55.079 + 1.285 11
5. # 31 SBK Garrett GERLOFF USA 1:56.443 + 2.649 9
6. # 54 SBK Toprak RAZGATLIOGLU TUR 1:57.328 + 3.534 7
7. # 38 SBK Leandro MERCADO ARG 1:58.104 + 4.310 16
8. # 7 SBK Chaz DAVIES GBR 1:58.684 + 4.890 2