V testu zajel nejrychleji Tom Sykes

Den po závodu v Misanu měli jezdci superbikového šampionátu na programu oficiální test, jehož se zúčastnila většina startovního pole. V noci na pobřeží Jadranu pršelo a také ráno byly místy přeháňky, ale nakonec měli jezdci k testování perfektní podmínky, čehož dokonale využili. Časy pod minutu pětatřicet sekund zajeli celkem tři jezdci – dvojice tovární Kawasaki Tom Sykes a Jonathan Rea plus Davide Giugliano z tovární stáje Ducati. Český závodník Karel Abraham byl v pondělí sedmnáctý.

Na dráze okruhu v Misanu jezdci testovali od devíti hodin dopoledne až do šesti večer. První část testu skončila v poledne a na první pozici byl s časem 1'35,804 sekundy Tom Sykes (Kawasaki Racing Team). Ten dnes také s vedením týmu Kawasaki oznámil prodloužení smlouvy na další dva roky. Druhý Jordi Torres (Althea BMW Racing Team) ztrácel necelou desetinu a testoval s Italem Raffaelem De Rosou z STK1000, protože jeho německý týmový kolega Markus Reiterberger (Althea BMW Racing Team) léčí zlomený obratel.

Třetím nejrychlejší čas nastavil Nicky Hayden (Honda World Superbike Team), který měl už v poledne najeto sedmačtyřicet kol. Američan společně s Michaelem van der Markem (Honda World Superbike Team) testoval nové programové vybavení, které by mělo vyřešit potíže z posledních několika závodů. Odpoledne Hayden vyzkoušel změny v geometrii a zadního kyvného ramene jeho CBR1000RR SP.

Český závodník Karel Abraham (Milwaukee BMW) testoval společně s týmovým kolegou Joshem Brookes (Milwaukee BMW). Zatímco jezdec z Brna pracoval na elektronice a s časem 1'37,736 sekundy byl šestnáctý, Australan pracoval na podvozku a měl devátý čas 1'36,349 sekundy. Abraham měl během víkendu velké potíže s elektronikou, které ovlivnily oba závody, tak doufejme, že nalezli řešení jak věci zlepšit.

20 - # 9 - SCHMITTER Dominic - Kawasaki ZX-10R - 1'41.095 - +5.291 - 4

Odpoledne si v druhé části testu všichni jezdci zlepšili své časy na kolo, ale jen tři z nich dostali svá maxima pod minutu a pětatřicet sekund. Nejrychlejším byl Tom Sykes s časem 1'34,674 sekundy. Britský závodník také patřil k těm nejpilnějším, protože během dne najel šestasedmdesát kol. Jednapadesát okruhů má odjeto Jonathan Rea, který na svého týmového kolegu ztratil desetinu. Oba pracovali na nastaveních elektroniky a odpružení.

Třetím v pořadí Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) byl pomalejší o dvě desetiny a s týmem dnes testovali nové pneumatiky Pirelli. Týmový kolega Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) zajel šestý čas 1'35,385 sekundy, ale i dnes to měl Velšan s pádem.

Tovární Yamaha testovala s Alexem Lowesem (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) a Niccoló Canepou, který o víkendu nahradil stále zraněného Sylvaina Guintoliho. Oba vyzkoušeli zlepšení pohonné jednotky a také zlepšení u podvozku. Hlavním ohniskem jejich práce byla ale elektronika a k dispozici měli inženýry tří ladiček z MotoGP.

Testoval také Anthony West, který jede u týmu Pedercini jako náhradní jezdec za Sylvaina Barriera a během dne zkoušel nový podvozek. Australanovo nejlepší kolo bylo patnácté v pořadí. Jezdec ze seriálu Superstock 1000 Luca Marconi testoval u s Team Toth a Polákem Pawlem Szkopkem. Dominic Schmitter (Grilini Racing Team) si zase s nadšením poprvé vyzkoušel letošní model Kawasaki ZX-10R.