WSBK Katar – V Losail prozatím kraluje Chaz Davies

Poslední víkend sezony zavedl světový šampionát superbikových motocyklů na pouštní okruh v katarském Losail. Na okruhu nedaleko hlavního města Dauhá měli jezdci a týmy WorldSBK a WorldSSP na programu dva volné tréninky. Kombinace časů obou volných jízd zároveň určila postupující desítky nejrychlejších pro sobotní bitvu o pole position. V třídě superbiků zajel nejrychleji Chaz Davies, Karel Abraham obsadil šestnácté místo. V třídě FIM Supersport je po pátečních trénincích nejrychlejší Randy Krummenacher. Český závodník Ondřej Ježek je patnáctý. Sobotní program nabídne závěrečné tréninky, Superpole a v případě WorldSBK také první závod.

MS Supersport – 1.volný trénink

Jako první odstartovali přípravu na finále sezony jezdci WorldSSP. V polovině hodinového tréninku vedl tabulku časů Kyle Smith (CIA Landlord Insurance Honda), třináct tisícin ztrácel Kenan Sofuoglu (Kawasaki Puccetti Racing), tři desetiny Randy Krummenacher (Kawasaki Puccetti Racing). Časy do pátého místa nastavil Ayrton Badovini (Gemar Balloons - Team Lorini) a Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse). Český závodník Ondřej Ježek (Team GoEleven) byl s časem 2'06,893 sekundy sedmnáctý.

První trénink vyhrál Kenan Sofuoglu, jehož maximum je na úvod 2'03,403 sekundy. Na druhou pozici zajel Američan Patrick Jacobsen (Honda World Supersport Team), třetí je Jules Cluzel, který byl o tři desetiny pomalejší. Do pátého místa zajel Kyle Smith a Ayrton Badovini. Výborně si vedl Ondřej Ježek, který zrychlil na 2'04,256 sekundy a je šestý.