WSBK Magny-Cours – Na mokru zajel nejrychleji VD Mark

Nepříznivé podmínky měli jezdci superbikového šampionátu během pátečního programu dvou volných tréninků. Na mokré dráze zajela většina svá maxima dopoledne, odpoledne už tolik zlepšení nebylo. V třídě Superbike zajel nejrychleji Michael van der Mark, Dion Otten byl nejrychlejší v trénincích třídy Supersport300 a Corentin Perolari v třídě Supersport. Z Českých závodníků je ve skupině B Alexandra Pelikánová šestnáctá, Vojtěch Schwarz pětadvacátý. Ve skupině A obsadil Miloslav Hřava výborné patnácté místo. V sobotu jsou na programu poslední třetí tréninky, kvalifikace a první závod SBK. S otazníkem zůstává počasí, ale to by se snad dle předpovědi mělo umoudřit a nabídnout slunečné podmínky.

MS Supersport 300 – 1.volný trénink (A)

Úvodní trénink závodního víkendu v Nevers jeli jezdci na mokrém povrchu, takže časy pod dvě minuty vidět nebyly. Nejrychleji zajel Dion Otten (MTM Racing Team), jehož maximum na kolo má hodnotu 2'01,290 sekundy. Jen 0,036 sekundy ztratil Galang Hendra Pramata (Semakin Di Depan Biblion Motoxracing), třetí Nick Kalinin (Nutec - RT Motorsports by SKM - Kawasaki) byl o desetinu pomalejší. Do pátého místa nastavili časy Ana Carrasco (Kawasaki Provec WorldSSP300) a Jan-Ole Jahnig (Freudenberg KTM Junior Team). Český závodník Miloslav Hřava (ACCR Czech Talent Team - Willi Race) si připsal patnáctý čas v pořadí 2'04,214 sekundy. Bohužel zaznamenal také pád v šesté zatáčce, kde skončili také jeho další tři soupeři Rovelli, Sabatucci a Offer.

Supersport World Championship 300 – 1.volný trénink (A)