WSBK Misano – V pátek zajel nejrychleji Razgatlioglu

Po dlouhé přestávce je zpátky světový šampionát superbiků MOTUL FIM Superbike World Championship, jehož čtvrté kolo sezony je o nadcházejícím víkendu na okruhu Misano World Circuit “Marco Simoncelli” v Misanu. Na trati dnes byli jezdci všech tří tříd světové série WorldSBK, WorldSSP a WorldSSP300 plus ženy v rámci jejich nového šampionátu FIM Women’s Circuit Racing World Championship (WorldWCR). Nejrychlejším jezdcem třídy WorldSBK je s časem z prvního tréninku Toprak Razgatlioglu (BMW). Pole position získal v třídě WorldSSP300 Daniel Mogeda (Kawasaki), a Adrian Huertas (Ducati) v třídě WorldSSP. Historicky první pole position v MS žen slaví Španělka Maria Herrera (Yamaha). Sobotní program je ve znamení Superpole WorldSBK a série hned čtyř závodů všech sérií. Součástí závodního víkendu je také seriál Yamaha R3 bLU cRU FIM World Cup a Trofeo Aprilia RS660.

MS ŽEN (WorldWCR) – volný trénink

V prvním tréninku byla s časem 1’49,743 sekundy nejrychlejší Španělka Sara Sanchez (511 Terra&Vita Racing Team). Na druhé pozici je se ztrátou 0,272 sekundy Maria Herrera (Klint Forward Factory Team), která má pro Misano divokou kartu. Třetí je Ana Carrasco (Evan Bros Racing Yamaha Team), která byla o šest desetin pomalejší. Poslední v jedné sekundě je Italka Roberta Ponziani (Yamaha Motoxracing WCR Team), pátá skončila se ztrátou 1,605 sekundy Beatriz Neila (Ampito / Pata Prometeon Yamaha). Česká závodnice Adéla Ouředníčková (DaftMotoracing by Smrz) je po prvním tréninku šestnáctá s časem na kolo 1’53,884 sekundy a ztrátou na prvního ve výši 4,141 sekundy. S pádem to měla Američanka Mallory Dobbs (Sekhmet Motorcycle Racing Team), Mia Rusthen (Rusthen Racing) a Silfa Krystal (ITALIKA Racing FIMLA).