reline_unor

Okolo Prespanského jezera

Výlet ze Severní Makedonie do Řecka

Při naší letní cestě po Balkánu, kam jsme primárně jeli navštívit rodinu, jsme si z ubytování na Ohridském jezeře udělali jednodenní trip do Řecka. Ráno po snídani v hotelu ve městě Ohrid, jsem osedlali naši Africu, kterou jsme pořídili čtyři dny, před naším odjezdem na Balkán. Musím upozornit, že konec června už od jihu Maďarska, byl teplotně náročný, kdy teploty nešli po 36 stupňů. Ale zde dole na jihu se to dalo unést, i když v motorkářským, jsem pokaždé vše propotil. Od hotelu jsme vyrazili po místních silničkách , které jsou jak naše okresky, na Sv. Naum. Je zde nádherný klášter, super restaurace s grilem nádherná pláž. Parking na celý den za 1 Euro, platí se jen za veřejné toalety. Jídlo v restauraci pro dva vychází cca na 200,-Kč a to se dostatečně najíte i napijete. Benzín v té době vycházel kolem 28,-Kč/l, cigarety kupujete za poloviční cenu, než u nás. Po krátké procházce po Sv. Naumu, sedáme na Africu a po nádherných klikaticích si to směřujeme na Bitolu a k řeckým hranicím. Provoz na silnicích je zde všude celkem hustý, ale cesta utíkala nádherně. Na hranicích do Řecka jsme čekali ve frontě asi 20 minut. Předjíždět jsem kolonu nechtěl, pro to, zde moc pochopení nemají.