reline_unor

Faro 2013 a zbytek Evropy

22.7.desátý den

Po čtyřech dnech konečně balíme stan :) Vyrážíme směr Španělsko,přes Sevillu a Cádis míříme do Tarify.Po cestě obrovské lány slunečnic,oliv,stáda skotu a před Tarifou plno větrných elektráren,v jednom místě snad stovky.Kemp Tarifa je kousek před městem,na břehu oceánu,perfektní,cena 59E za dva dny.Najeto 436 km

23.7.jedenáctý den

Zase den na ......Ráno si děláme výlet na Gibraltar.Pár stovek metrů od hranic v koloně opět vařím.Doslova a to i já.Když si představím cestu přes půl Evropy na vařící mašině,tak se mi zvedá adrenalin.Všemu nasadila korunu manželka.Typicky ženským zbůsobem říká......Ale já jsem chtěla vidět opice........Dělají se mi mžitky před očima a živě vidím,jak ji ubíjím přilbou.Už vidím ten motorkářský pomníček,kde místo pneumatiky je kanystr fridexu.Dávám motku na bočák,beru přilbu a jdu se projít abych vychladnul.Po chvíli se vracím a přes přechod jedeme do protisměru,ať se vyhnu zácpě.Odjíždíme na pláž a já uvažuju co s mašinou.Odpoledne s klukama dumáme jak rozběhnout ventilátor,kterému asi odešlo čidlo které ho spíná.Při rozebírání plastu mě napadlo natáhnout plus od klaksonu na přívodní drát ventilátoru.Když se ventilátor přes tlačítko klaksonu rozběhl,tak jsem si připadal jak u maturity při praktických zkouškách.

24.7.dvanáctý den

Ráno už o hodně klidnější balíme a po nádherné cestě podél pobřeží míříme do Malagy. Potom pokračujeme do Granady,na 46 km dlouhý výjezd na vrchol Veleta,pohoří Sierra Nevada.Nádherná cesta,samá zatáčka,za mně strčí celý Glockner do kapsy.
Po cestě dolů potkáváme zkušební auta a náklaďáky,různě pomalované s krycímy plasty.Na vrcholu se loučí Jarda,že pojede podél pobřeží a my pojedeme vnitrozemím,sraz bude v Saint-Tropez.Z Granady jedeme po A 44 směr Bailen,kemp nacházíme v Santa Eleně za 17.7E.V kempu kupujeme chlazené pivo a přes bar se jdeme koupat do bazénu.Najeto 548 km.

25.7.třináctý den

Ráno opět balení a po A4 směr Madrid,zbytek po A2 směr Zaragoza a Fraga.V půlce se trhá Mirek,že do Saint -Tropez pojede jinudy.Kemp přímo u Fragy,na parkovišti zase perlím,při otáčení mi chcípla mašina a já to neudržel a opřel o zem.Naštěstí mám brašny,tak to odnáší jen víčko alternátoru.To ale nevím,mašinu proto držím jak nejvíc můžu,protože ji samozřejmě nejsem schopný zvednout a živě vidím,jak se mi škrábou plasty.Řvu jak tur,ať mi jde někdo pomoct.Všichni ale domlouvají na recepci ubytování,tak asi tři minuty řvu jak dlaždič přes celý kemp všechny české sprosté slova.Zvládnul jsem je zopakovat asi třikrát,než manželka vyšla ven a uslyšela mně.Společně jsme pak miláčka zvedli,ještě že mám tak silnou ženu.Zbytek dne proběhl lenošením u bazénu,nákupem a pohodou v kempu.Najeto 713 km.

26.72 čtrnáctý den

Další den začínáme po A2 a najíždíme na C25.Zhruba 260 km v horách,plných zatáček a perfektního asfaltu.Takhle má vypadat motorkaření,cesta byla jak zkušební polygon pro Hayu,nádherné dlouhé táhlé zatáčky,živě vidím jak z ní odstrojuji všechny ty tašky s nosičema,dávám bobek a v klidu sám jí dávám pěkně za uši.Realita skončila na občasném stisku kolen manželky,jako že už stačilo....Přejíždíme francouzké hranice a jedeme k Montpeliér,kde nacházíme kemp.Po cestě padá z Láďovy motorky bunda,tak blbě, že mi nezbývá než ji přejet a modlit se ,ať se mi někde nezachytí.Kemp za 20.5E,bazén,jednoduché zázemí.Najeto 546 km.

27.7. patnáctý den

Ráno odjíždíme směr Saint Tropéz,kde jsme domluveni s klukama.Cesta probíhá v klidu a okolo poledne nacházíme kemp Les Mures cca deset km od Saint.Nádherný kemp na břehu moře,stavíme stany a potkáváme se s Mirkem.Večer děláme výlet do Saint -Tropez.Těch deset kiláků jedna velká zácpa,naštěstí jsou zvyklí na motorkáře,takže pěkně středem a dávat bacha na místní,co ti předváděli na skůtrech byl zážitek.Ve městě parkování pro mašiny zadarmo,krom policejní stanice jediné plus toho města.

Všude samé bouráky a vyoblíkané primadony........U některých modelů jsem opravdu žasnul.Najeto 304 km

28.7.-29.7.

Dopoledne si děláme výlet do Grand Canyonu.Hezká cesta okolo kaňonu,uprostřed most ze kterého zrovna skákali na laně.Klobouk dolů před tou výškou.Po cestě zpátky jsme viděli nehodu motorkáře,člověk si uvědomí ,jak tenká je hranice mezi hezkou dovolenou a pořádným průserem.

Večer přijíždí Jarda a jsme zase na chvíli všichni.Domlouváme se,Jarda ráno odjíždí směr Lago,Mirek směr Chorvatsko za sestrou,my že zůstaneme a zítra pojedeme přes Itálii ještě na dva dny do Slovinska.Takže leháro na pláži,platíme 26E za noc.

30.7. osmnáctý den

Ráno odjíždíme směr Nice,San Marino.Ráno komplet zasekané cesty,zácpy,prst pořád na klaksonu.Vedro že jedu jenom ve vestě,jako poslední dobou pořád.Cesta ubíhá pomalu,ale podél pobřeží stojí zato.Je super sledovat v Nice přistávající letadla.Letí vedle Tebe napravo a přistávají jak kdyby do moře.Když vyjíždíš z Nice,tak máš zase nad hlavou odlétávající letadla,která se nad Tebou točí a mizí v mracích.

Přežili jsme i San Marino a v Itálii vjíždíme na dálnici.Zase nádherná cesta podél pobřeží,jedeme po ní cca 150 km směr Genova.Při sjezdu samozřejmě sjíždíme na špatnou bránu Telepass,po chvíli blbnutí s placením Ital rezignovaně mávne rukou a bránu objíždíme.Zbytek cesty do kempu v Cremoně jedeme po neplacených cestách a domlouváme se,že zítra pojedeme po dálnici.Benzín v Itálii je drahý,okolo 1,7-1,8E.Kemp stojí 19E a z těch ve kterých jsme byli, byl nejhorší.Najeto 553 km.

31.7. devatenáctý den

Ráno to chvíli zkoušíme mimo dálnici,ale nejde to.Všechno přes vesnice,zlaté Španělsko.Najíždíme na dálnici a jedeme až do Trieste,cca 360 km za 24E.Dálnice je většinou tříproudá a dá se říct že plná.Každý tady cestuje po dálnici.Z Trieste jedeme do Izoly,kde se ubytováváme v kempu Belvedere.Perfektní kemp,k moři kousek ,buď pěšky nebo jezdí kempový autobus na pláž,z které se dá dojít do Izoly.Čisté,teplé moře u kterého zbytek dne lenošíme.Večer výlet do Koperu,líbilo se mi tam víc jak v Saint-Tropez.Perfektní zakončení dovolené,Za mně Slovinsko strčí celé Chorvatsko do kapsy.Kemp stojí 23E na noc,najeto 450 km.

1.8. dvacátý den

Ráno si děláme výlet do Piranu,hezké čisté pláže přímo ve městě,parkoviště pro mašiny opět zadara.Zpátky projíždíme přes Portorož a jedeme do kempu.Odpoledne koupání a procházka po Izole.

2.8. dvacátý první den

Ráno kupujeme známku za 7,5E a jedeme přes Maribor po dálnici do Maďarska.V Maďarsku směr Bratislava a okolo třetí hodiny jsme v Senci,kemp Slnečné jezerá.Super kemp za 13,4E.Zde zakončujeme dovolenou s partou Čechů,takže až do rána........Pivo,tanečky,výborné ryby .......

3.8. dvacátý druhý den

Poprvé během dovolené ráno stávám s kovaříkama v hlavě a vyrážíme po dálnici směr Trenčín.V Bytči odbočujeme směr Bílá a ve 13.00 jsme po 8845 kilometrech DOMA. Najeto 270 km.

Co říct závěrem,takovou dovolenou přeju každému motorkáři.Pozná co vydrží jeho mašina i on sám.První týden ,kdy jsme jezdili cca 700 km denně,prdel opravdu bolela,pak si trochu zvykla a už to šlo.Mašiny v těch vedrech a s těma kilákama dostávaly taky pěkně na frak,ale až na problém s čidlem držely.Překvapila mě zadní guma Pirelli Angel ST-9000 km s touhle zátěží na Haye a vypadá že má ještě hodně před sebou a sjetá pěkně do kulata.Spotřeba se pohybovala okolo 5,5l,takže nebyl problém najet 300 km na nádrž.Po téhle dovolené nedám dopustit na navigaci,kámošův Tom Tom nás nikdy nezradil a ¨Liška¨ si vždy věděl rady.Takže všem přeju kolama dolů a za dva roky snad Sardínie????????????????????????????????????