Občas " cvaká " po startu

  • 0

    23.8.2024 od wrabeCZech

    Ahoj,
    už se tím zabývají minimálně u dealera v česku, ale hodím to sem, třeba na to taky někdo narazil.
    Tuareg 660, mám ho od nova, najeto 24000 km cca. Občas ( asi 10 krát za celou dobu ) po startu motorka cvaká, zvoní klepe....správný výraz nechám na vás. Zdá se, že to jde od motoru z pravé strany, ale nelze přesně určit.

    Zvuk zde :
    Normální zvuk :

    Olej měním cca 3 až 5 tisíc ( jednou až dvakrát mezi servisem v aprilii ).
    Nikdy jsem tam neměl oleje málo ( tu měrku, kterou taliáni vymysleli na kontrolu oleje bych nejraději někomu vložil na patřičné místo (doprdele)).
    Olej vždy stejný a to ten předepsaný. V servisu použivaný také.
    Jak jsem psal, zvuk se objevuje zcela náhodně, nezáleží na teplotě motoru, na okolní teplotě, oleje je tam vždy dost.
    Když motor vypnu a natočím znovu, většinou to přestane, ale asi dvakrát to nepomohlo a vydrželo to asi dvě minuty jízdy.....
    Našel jsem něco tady : rs660

    Nějaké nápady?

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 2

    23.8.2024 od Pedl

    No to zní na reklamaci / opravu.

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.8.2024 od motodiag

    Zdravím, vypadá to jako volný rozvod. řetěz. Pokud máte dostatek oleje, změřte tlak mazání (jak v době, kdy je zvuk ok, tak i kdy klepe - pokud možno při stejné teplotě a otáčkách). Pokud bude stejný, tak kontrola/výměna napínáku řetězu...

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.8.2024 od motodiag

    Zdravím, vypadá to jako volný rozvod. řetěz. Pokud máte dostatek oleje, změřte tlak mazání (jak v době, kdy je zvuk ok, tak i kdy klepe - pokud možno při stejné teplotě a otáčkách). Pokud bude stejný, tak kontrola/výměna napínáku řetězu...

    Doplněno:

    Koukám, že už řešeno na jiném místě, omlouvám se..

    25.8.2024 od motodiag

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.9.2024 od hellayadream

    A very cool site where you can place your bets and they will definitely come true - https://onlinebookm...z/bookmaker/betway/, this is the best site on which I have ever placed bets online and everything is very cool and well done, I love to bet and make them only here after discovering the site!

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist