renocar_zari

Yamaha FZ6 Fazer S2 (2007)

Vlastník ndravec
Vloženo 17.9.2020
Aktualizováno 16.5.2024

Deník motorky
Nalezeno 155 záznamů

• Alpy - den první

Neměl jsem to letos v plánu, ale strašně by se mi to líbilo a ještě víc chtělo. Ale nechtělo se mi jet samotnému. Už to vypadalo, že z toho nic nebude. Takový dřívější náhradní výlet byla cesta okolo ČR ne tak docela uve

Vloženo: 10.10.2021
    Uskutečněno: 03.08.2021
  • Okolo ČR ne tak docela - den šestý

Tak jsem se dnes rozhodl, že už to stačí a původní plán objet okolo hranic celou republiku jsem ve druhém kole zkrátil na cíl dojet alespoň na Moravu k příbuzným nedaleko Slavičína je též dneškem odpískán. Už to stačí a

Vloženo: 08.10.2021
    Uskutečněno: 23.07.2021
  • Okolo ČR ne tak docela - den pátý

Tak ještě mě ráno kamarád u snídaně přesvědčoval ať zůstanu ještě jeden den a noc, ale já musím dál. Už teď mi začíná být jasné, že se to za týden celé objet kolem dokola nedá a přemýšlím jestli nezůstat a jet s ním druh

Vloženo: 08.10.2021
    Uskutečněno: 22.07.2021
  • Okolo ČR ne tak docela - den čtvrtý

Tento den jsem věděl kam mám dojet a nebylo to tak daleko. Jen do Mariánských Lázní. Byl tam kamarád na čtyřtýdenním pobytu po covidu tak jsme byli domluvení, že se u něj zastavím a přespím tam jednu noc. Tak že den byl

Vloženo: 07.10.2021
    Uskutečněno: 21.07.2021
  • Okolo ČR ne tak docela - den třetí

Další úsek mého putování okolo ČR začal po skvělém a tichém spaní v kempu v Jiříkově ve kterém mě předchozí večer velice mile přivítala paní recepční. A protože jsem ten den hned ráno zmoknul půjčila mi po mém příjezdu k

Vloženo: 07.10.2021
    Uskutečněno: 20.07.2021
  • Okolo ČR ne tak docela - den druhý

Den druhý začal docela pošmurně. Tak nějak jsem nevstával rychle, mám na to cestování přece jen celý den a kam dojedu tam dojedu. No probudil se a zjistil, že mírně prší. To by bylo aby ne ?! Tak jsem vyčkával co bude.

Vloženo: 06.10.2021
    Uskutečněno: 19.07.2021
  • Okolo ČR ne tak docela - den první

Letos, první rok s mašinou po dlouhých 12 letech nuceného odpírání jsem přemýšlel nad tím kam vyrazit. Nejvíce by se mi líbily Alpy. Ale na to jsem se necítil po tolika letech bez mašiny a samotný už vůbec ne. Nechal jse

Vloženo: 06.10.2021
    Uskutečněno: 18.07.2021
  • Krásný Les i krásné Krkonoše

Dnes byl volný den a příležitost pro celodenní výpravu. V úvahu připadaly dvě cesty. První, dlouho plánovaná, na Seč a Sázavu a druhá na Les Království. V pátek jsem byl na druhé vakcíně proti Covidu a jsem pořád takový

Vloženo: 12.07.2021
    Uskutečněno: 11.07.2021
  • Asi už poslední ladění

V týdnu jsem si koupil v Praze nové páčky, před měsícem , když jsem tym byl jsem kouoil jen hefty a závažíčka. No a tentokrát došlo i na páčky. A protože jsem byl dnes s dcerou na výletě a nikam na mašině nejel, zbyl mi

Vloženo: 10.07.2021
    Uskutečněno: 10.07.2021
  • Směr sever namísto středu

Připravoval jsem se celou dobu, že až budu mít celý den volno tak se pojedu podívat na vodní nádrž Seč a na Sázavu. Ten den nadešel, ale tak nějak mě to tam po prozkoumání mapy netáhlo. Přes kolínskou nížinu...Kde nic tu

Vloženo: 07.07.2021
    Uskutečněno: 04.07.2021
  • Další vylepšení

Opět jsem se vrátil k montění mé mašiny, protože, když jsem měnil origo výfuky za Beowulfy z nějakého pro mě dnes již nepochopitelného důvodu jsem tam nenamontoval ty originál boční objímky držáků pro uchycení vedení plo

Vloženo: 30.06.2021
    Uskutečněno: 29.06.2021
  • Dnes nevím kam ? Nakonec věznice Valdice

Jeden z dalších hezkých dní v řadě. Odpoledne pěkně, akorát na to někam vyjet. Jenže kam ? Kam po práci na tři hodiny? Poslední tři dny jsem seděl na motorce každý den a už nevím kam jet na tři hodiny odpoledne. To je je

Vloženo: 25.06.2021
    Uskutečněno: 23.06.2021
  • Sychrovský viadukt, zámky a hrad cestou

Počasí bylo oproti dopledni kdy lilo jako z konve akorát, čas po práci byl, jak ho využít bylo tedy jasné. Na opětovný déšť to nevypadalo. Na FB jsem viděl někoho fotku sychrovského viaduktu kde jsem nikdy nebyl. Já mám

Vloženo: 24.06.2021
    Uskutečněno: 22.06.2021
  • Druhá mekka motorkářů směr Tanvald

Vedra uhodila, ale dnes v neděli se zdálo, že je trochu nebe oproti sobotě zastřené a slunce toliko nepeče. Dalo by se vyrazit. Kam? Nejspíš někam výš do hor. Někdo na FB naspal, že tam není takové vedro jako v nížině. T

Vloženo: 21.06.2021
    Uskutečněno: 20.06.2021
  • Jen tak v podvečer okolo komína na Kost

Přes den bylo horko, říkal jsem si, že vyjet by to chtělo, ale v tomto počasí bych se asi uvařil. Plánoval jsem tedy projížďku v podvečer až slunce trochu ztratí své síly. Plán byl vyjet v šest, ale zalíval jsem zahradu

Vloženo: 17.06.2021
    Uskutečněno: 17.06.2021
  • Výlet na Kokořín a mekku motorkářů

Plány na víkend byly, ale počasí bylo nejisté. V sobotu jsem přes přemlouvání manželky vydržel a zůstal doma. Tvrdila, že sobota bude lepší než neděle a ať jedu. No, v sobotu to počasí zrovna moc nepřálo, u nás i pršelo.

Vloženo: 14.06.2021
    Uskutečněno: 14.06.2021
  • Učme se přežít - okruh Sosnová u České Lípy

Učme se přežít je název projektu, který za podpory v tomto termínu 06.06.2021 Libereckého kraje má za úkol snížit nehodovost motorkářů na českých silnicích. Koná se napříč celou republikou v jednotlivých termínech na aut

Typ: Reportáž
    Vloženo: 10.06.2021
    Uskutečněno: 06.06.2021
  • V roce 2021 první vyjížďka

Tak bohužel vzledem k letošnímu počasí jsem dřív mašinu nevytáhl. Buď jsem musel být dýl v práci nebo nebylo dobré počasí nebo nebyl čas a byly priority v někde jinde, a nebo mi byla zima a říkal jsem si, že to nechám na

Vloženo: 23.05.2021
    Uskutečněno: 22.05.2021
  • První samoservis

Už dlouho jsem měl v plánu výměnu brzdové kapaliny. Několikrát jsem si to domlouval již od března u nás v autorizovaném servisu Yamaha, ale vždycky jsem to musel odložit buď kvůli tomu, že jsem musel zůstat dýl v práci n

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 23.05.2021
    Uskutečněno: 16.05.2021
  • Finále - poslední den

A je tu poslední den kdy mi zbývá něco dodělat. Pro zajímavost jsem přechozí večer skouknul ještě videa k montáži ukazatele rychlostních stupňů a znejistěl, jeslti jsem propojku kabelů udělal správně. Proto pro jistotu d

Vloženo: 10.05.2021
    Uskutečněno: 10.05.2021
  • A je tu víkend - další den pro zlepšení

Konečně víkend, volný den po dvou 16 hodinových směnách a jde se pokračovat v zaopočaté práci.Jde se skoro do finále. Má být teplo tak hurá na to. Je ještě pár věcí co zbývá. A to další ze které mám docela nahnáno. Koupi

Vloženo: 10.05.2021
    Uskutečněno: 08.05.2021
  • Další den práce v zimě

No a už je tu zase středa a volné odpoledne. Druhý den z celého týdne. Je potřeba toho využít a zima mě neodrazuje před započatou prací. Jede se montit. Nejdříve na zahradu správně zohýbat držáky dle předkreslených dráže

Uskutečněno: 05.05.2021
  • Pokračování v tunningu

Tak se mi týden přehpoupl do toho pracovního, byla zima, jen 6 st nad nulou, ale nedalo mi to nebýt v garáži a montit nové věci na svůj stroj. Další volný den bylo úterý. Oblékl jsem se a zalezl do garáže. Zase se mi něc

Uskutečněno: 04.05.2021
  • Tuning před sezónou 2021

Během dlouhé zimy jsem projížděl internet a vybíral co všechno bych si na svůj nový stroj pro novou sezónu koupil. No věcí jsem objednal hodně. Začalo to laďákama Beowulf, dále kufry na cestování, nová tankpad, blinkry,

Uskutečněno: 01.05.2021
  • Tak mi to nakonec nedalo

Tak mi to nakonec s blížícími se mrazy nedalo. Od konce sezóny, pro mě kočnící poslední vyjížďkou 25.10.20, což není špatný datum na poslední ježdění jsem přemýšlel jestli vyndat na zimu baterku nebo ne. Ještě jsem byl s

Typ: Údržba
    Vloženo: 28.12.2020
    Uskutečněno: 25.12.2020
  • Servis před zimou a konec

Ač někde dnes měli krásné počasí, i u nás to ráno též vypadalo, sluníčko a bylo docela teplo asi 11,5 st. a lákalo to na to to ještě jednou letos vytáhnout a projet, odpoledne se zatáhlo a nebylo z toho nic. Stále jsem d

Typ: Údržba
    Vloženo: 17.11.2020
    Uskutečněno: 17.11.2020
  • Zřejmě letos poslední, ale nejhezčí

Počasí mělo být na tuto roční dobu dle předpovědi na neděli luxusní, a tak byl předpoklad vyrazit. Práce víc než dost, ale byla by to škoda zůstat doma. Tak že ráno brzy vstávat, udělat co se dá stihnout, po obědě ještě

Vloženo: 26.10.2020
    Uskutečněno: 25.10.2020
  • Poprvé v životě

Nedávno jsem koupil v pořadí moji druhou mašinu de facto stejného typu jako tu první akorát novější model. Slíbil jsem manželce, že ji taky svezu a že chci, aby občas jezdila se mnou. na papíry nemá , pouze na auto. No a

Vloženo: 23.10.2020
    Uskutečněno: 22.10.2020
  • První návštěva servisu - pro jistotu

Po poslední vyjíždce jsem zjistil, že mi něco klepe v motoru. Něco co tam tak nějak podle mě úplně neptří :! Asi jsem paranoidní :-( Domluvil jsem si tedy dopoledne z práce návštěvu u autorizovaného dealera Yamahy u

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 22.10.2020
    Uskutečněno: 22.10.2020
  • Na mašině pozdě, ale přece

Tak jsem měl své auto v servisu 4 týdny, chybělo mi, ale naštěstí máme ještě druhé, sice je to velký rozdíl , ale vykrylo to. Mechanik při předání auta neměl spočítaný účet tak jsme se domluvili, že mu to za dva dny přiv

Vloženo: 22.10.2020
    Uskutečněno: 20.10.2020