Honda MSX 125 (2016)

Vlastník GegT_
Vloženo 25.5.2016
Aktualizováno 5.4.2018

Opravdu drobotina, celkem mrštná a lehce ovladatelná.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - Moto Jarov. Doporučuji. Zajímají se o Vás i po prodeji na kamarádské úrovni.

První dojmy - Ovladatelnost je až neskutečná. Klasické jízdní kolo je proti tomu neohrabaný mamut. Převodovka je velmi hlasitá při řazení. Zadní tlumič výfuku je nešťastně řešený, hodně vyčuhuje.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníkům jednoznačně. Dále na cesty do práce. Výborná taky jako sekundární stroj

Doplňky na motorce - led blinkry, vzduchový filtr, fender eliminator, zrcátko, lízátko mad, otevřený výfuk

Důvodem proč byla jednoznačně velikost a design. Stroj se bez potíží vejde skoro do každého výtahu, ozkoušeno mám 1900x620 přesto že motorka má 1755x728x988 mm. Doma z toho mám v obýváku kus pěkného nábytku.
Vytknul bych tomu pár detailů, které kazí dojem. Blinkry jsou hrozný tykadla, držák spz a blatník v jednom je něco strašnýho. Klakson trčící zpoza vidle taky neni nic peknýho a výfuk! Nechápu jak ho mohli nechat takhle trčet. Všechny tyhle věci jdou bez potíží předělat až na jednu. Nejslabší stránkou motorky je jednoznačně převodovka, je to zlo. Při řazení dělá rachtavě-řinčivý zvuk a co se týká převodů, tak také žádná sláva. Výkonově by motor zvládl hravě více kvaltů než jen 4 a tím by se jistě dalo dostat kratšími kvalty na cestovní rychlost 130. Zvuk motoru je super, žádný čmelák, zní spíše na 250tku. Co se týká cestování, tak si dovedu představit 100-200 km na jeden zátah bez nějakého projevu nepohodlí. Město tak 100km.
Spotřeba je fenomenální město 2L/100km.

Co se týká úprav. Rozhodně doporučuju netankovat 100 oktan. Motor se rychle přehřeje a rapidně ztrácí výkon. Pokud nainstalujete chromový svod výfuku, tak 100oktan ho velmi rychle znehodnotí. Prostě ho vypálí do zlatohněda. Výfukem jiným než sériovým také ztratíte výkon ve vysokých otáčkách.

Jakub23cze
Jakub23cze napsal 15.02.18 v 11:01

GegT_
GegT_ napsal 17.04.17 v 23:24

Na FB jsem udělal malou CZ/SK fun stranku hledejte MSX 125SF CZ/SK

Krakatau
Krakatau napsal 01.06.16 v 07:44 10b.

Veľmi milá hračka. Kým som býval v paneláku, tak som nad ňou tiež rozmýšľal z rovnakých dôvodov. Čo sa týka dynamiky, tak fakt najskôr do mesta, aj keď mať hlavu vo výške nárazníkov SUV-čok... Prevodovka sa mi zdala OK, ale je možné, že to bolo krátkou jazdou. Ja som z nej pri skúšobnej jazde dostal pri maximálnom zaľahnutí z mierneho kopca 104km/h, ale zase po dlhej dobe som mal prvýkrát pocit, že žmýkam z nejakej motorky maximum. Užívaj v zdraví

GegT_
GegT_ napsal 31.05.16 v 21:50

RZ zatím u příslušníků prochází. Přijde mi dobře čitelná.

36526
36526 napsal 25.05.16 v 11:31 10b.

Za nás 10b.