Kawasaki ZXR 400 (1994)

Vlastník Věrušínek600
Vloženo 3.8.2016
Aktualizováno 24.8.2018

Kawasaki ZXR 400,skvost který už tak úplně běžně na silnici nepotkáte .

První dojmy - Je to úžasná motorka s kvalitním podvozkem který funguje dokonale.Motorka je lehoučká,obratná,hravá a když se vytočí jede jako pominutá.Až čumím!Je radost na ní jezdit a zábava neskutečná! :-D

Vybrala jsem si tuhle krásnou legendární motorku(ZXR400) protože se mi líbila, je to skvost a ty hadice na ní jsou úchvatný! Takový Ufounek . ZXR 750tku má můj přítel ale tu jsem nemohla mít pač je na mě dost velká a těžká,to bych se válela na křižovatce pořád...Tak se pokukovalo po molorážce abych si i já mohla užít jízdu na téhle motorce. (Nakonec se tahle malá hadicovka stala mým neskutečným překvapením pod vánočním stromečkem od mého mužíčka .Děkuju.

Aby jste si nemysleli není to žádná voňka,už má něco málo najeto.Pochází z Holandska,najeto 27000km což není zas tak moc. Na motorce nastal nějaký problém a nikdo si s tím nevěděl rady,motorka dlouho stála což jsem na druhou stranu docela ráda pač jí nemohl nikdo totálně zničit a tamní přímořský vzduch udělál své ale to jsou věci který se dají napravit.Jinak je nádherná i s těma šrámama. Motorka ztrácela výkon,sála falešný vzduch atd...Ondra z Přelouče nám kočičku rozchodil,moc mu děkujeme . Mám motorku 2 roky z toho první rok nepojízdná a teď konečně si ji uživám.

Výlety?..pohoda! Já na týhle kočičce zvládla 300km na jeden zátah a bez problému .
Sportovní jízda?..ještě lepší! Co se týče samotné jízdy tahle motorka jede jako po kolejích. Cestovat se dá na každé motorce,jen si každý musí k sobě vybrat tu správnou . Ale nejvíc se ji zamlouvá sportovní jízda,klikaté cesty,rychlé výjezdy atd...myslím že se to bude zamlouvat i jezdci :) ..do náklonu jde přímo sama až mám někdy pocit že tohle hraní na ní je na rozbití držky ideální . Pomalá jízda se jí nelíbí,chce víc,chce letět,když se drží ve vyšších otáčkách,je pak z ní dravá kočička. Prostě superbike! Kolena skoro u brady ale tak to má být!

Brzdy-brzy proběhne výměna brzdových destiček a snad už brzdy budou fungovat dokonale,teď jsou takové že to nebrzdí skoro vůbec,musej se pořádně zamáčknout.

Technická data a Základní informace
Suchá hmotnost: 159 kg
Poměr hmotnosti/výkonu: 0,4088 k/kg
Výška sedla: 760 mm
Spotřeba benzínu asi okolo 5,5- 6l/100km

Servis- pravidelný a motorka bude šlapat jako hodinky bez problému.A taktéž je to s benzínem,..tankovat kvalitní benzín!(třeba Vervu)... Tahle legendární motorka si zaslouží úctu a aby vše dobře fungovalo(jo vím že tyhle motorky jsou dobře postavené a hodně toho snesou)... ale i přesto vyžaduje péči,údržbu,hýčkání občas s ní pokecat dát si u ní pivko atd...a hlavně jezdit!
Spolujezdce jsem na téhle motorce ještě nevezla takže nevím jak se motorka chová při jízdě ve 2 a jak se může cítít dotyčnej po svezení na téhle motorce,.. ale nebude to nic dramatického a spolujezdec to myslím dá bez problému.(A co,může být rád že ho aspoň někdo sveze ).

20.9.2016
Hurááá už jsou tady!!
Brzdové destičky přiletěly přímo z Japonska

major76
major76 napsal 02.05.21 v 12:24

nej

Sradinka
Sradinka napsal 18.05.18 v 15:12

Tobě taky krásnou sezónu bez nehod

Věrušínek600
Věrušínek600 napsal 17.05.18 v 07:50

díky

Sradinka
Sradinka napsal 16.05.18 v 21:03 10b.

Nádherná, evidentně leštěnka. Ať vám to lítá

Věrušínek600
Věrušínek600 napsal 20.02.18 v 07:48