Yamaha MT-09 (2021)

Vlastník Pavel-Ragnar
Vloženo 5.2.2022
Aktualizováno 10.2.2022

Divoká tříválcová bestie s kontroverzním vzhledem, jenž nenechá nikoho bez emocí.

Motorka koupena od FIRMA:2M Power (Ostrava - Třebovice)

První dojmy - Vzpřímený posez, řídítka poměrně vysoko. Spíše než na sportovní motorce se cítím jak na cenduru. Motor zatím v záběhu, takže žádná divočina se nekoná.

Doplňky na motorce - Tmavé plexi, Laděný výfuk od Dominatoru

Píše se rok 2020 a já odkládám téměř každou korunu, jenom abych si splnil další sen - mít v garáži novou MT09SP. Večery trávím představami, jak se proháním na okrskách, machruji jízdou po zádech, či nabaluji divoké kočandy. Jaké ale bylo moje prvotní rozčarování, když se na podzim představila 3tí generace!? Na jedné straně jsem byl nadšený z těch všech technologických vychytávek, ale na straně druhé... vzhled. "Proboha PROČ!!! Co s ní sakra provedli? Vždyť byla tak dokonalá! " Jó, tohle rozdýchávám ještě pěkně dlouho a myslím si, že nejsem jediný.

V březnu mám cestu do Prahy a při této příležitosti navštěvuji prodejnu K2moto, kde zrovna naskladnili nové modely, takže mám možnost vidět naživo lásku budoucí - MT09SP v nádherných barvách odkazující se na Yamahu R1M. Tehdy jsem si uvědomil markantní rozdíl mezi fotkami a realitou - naživo vypadá zatraceně agresivně, netradičně a výjimečně.. Verdikt je tedy jasnej. Objednat a zaplatit. Předpokládané dodání je sice koncem dubna, ale jak všichni víme, rok 2021 se nesl v duchu nedostatku zboží a tak se i termíny neustále odsouvaly a já už myslel, že se nesvezu...Den před mým svátkem telefonát - Dobrý den, konečně pro Vás máme nachystanou tu nula devítku, chcete se pro ní zítra zastavit? A tak jsem si dámy a pánové nadělil 29.6.2021 ten nejhezčí dárek.

V den D jsem natěšený jako sáňky na první sníh. Co Vám budu povídat, ani snídat nemusím. Kupuji jízdenku směr Ostrava-Svinov, nasoukám se do kombinézy a vyrážím na nádraží. Ve vlaku mě mají za exota, ale to vůbec nevadí, protože v myšlenkách jsem úplně jinde.

Ták... formality vyřízeny, zelená značka nalepena, klíče předány a já se vydávám na svou první jízdu domů... Nějak se nám zatáhlo! Sakra, snad nechytím bouřku, nová motorka a hned zmoknout? Bohužel od Opavy na Bruntál slejvák jako prase, "to nám to hezky začíná", promoklý až na kost. Naštěstí se počasí po půl hodině umoudřuje a já pokračuji v cestě dál. Beru to přes Skřítek až na Červenohorské sedlo. Přiznávám, že mám co dělat, abych se udržel v pásmu do 6ti tisíc otáček - zatracené zajíždění motoru. Párkrát projedu sedlo nahoru a dolů a pak si dávám pauzu v odpočívadle za zatáčkou 12, kde cvaknu i tuhle fotku.

Jak budu mít čas, rozepíšu se dál...

Celá recenze u mě na youtube:

jawatar
jawatar napsal 25.03.23 v 06:47

Skvělá volba a ve tvém videu super záda, prostě na brnk.??12 bodíků,miň nejde d?t.

dasturm
dasturm napsal 12.02.22 v 22:15 10b.

Krasne fotky, dobre video! Podival jsem se na Jednoustopou na lonskou verzi a na prvni pohled se mi zdala hezci, ale nejspis jen proto, ze clovek vidi neco znamyho. To ufo taky neni spatny.

Fena-
Fena- napsal 12.02.22 v 20:29 10b.

Waauuu...člověče, tohle se nedá jen tak minout. Velká paráda
Technika, slovo psaný a mluvený, foto a videodokumentace...nemá to chybu.
U videa jsem se přistihla, že se v těch chronicky známých úsecích nakláním před monitorem.
Hodně těch nabíjecích emocí a je úplně jedno, na jaký to budeš prožívat mašině!

Ozzy_
Ozzy_ napsal 12.02.22 v 08:40 10b.

Mas to hezky. Celkem to upaluje, zajimalo by me jakej na tom das cas na dromu, az se tam dostanes na kvalitnich gumach

jawatar
jawatar napsal 11.02.22 v 10:15 10b.

Koukáme na tvoje videa,super a gratulujeme ke krásnému stroji!SP je o něco víc!