KTM 1290 Super Duke R (2018)

Vlastník TooMeeNoo
Vloženo 19.12.2023
Aktualizováno 19.12.2023

SuperDuke R, nepotrebuje asi moc predstavovať - kúpil som ju ale už s aftermarket plexi, ktoré, predpokladám, že dosť pomáha pohodliu jazdy pri vysokých rýchlostiach.

Motorka koupena od KTM Bratislava - Kúpená ako používaná moto cez značkového predajcu, všetko super.

První dojmy - Má to veľké zrýchlenie :) Je to prekvapivo pohodlné. Nezmestím sa "ľahnúť si na to". Pri trochu normálnejšej jazde, to má celkom veľký dojazd. Treba sa starať o reťaz - ten moment jej vie dávať dosť zabrať. Ak zblbne elektronika a tlačítko na štartovanie, dobi baterku a potom ju vymeň, Na slabú baterku sa mi zdá ten stroj precitlivený, ani nenapíše normálnu kontrolku, iba zrazu myslíš že ti odišla celá elektronika.

Prechádzal som so superšporta, Ninje 636, s tým že ma už moc toho neprekvapí, moje nároky boli - dizajn, hypernaked, a aby to bolo kúsok pohodlnejšie a aspoň rovnako rýchle ako to čom som mal. Nevydalo. Tá motorka trhá ruky, 130kw, v dvojvalci nie je "až tak veľa", nie je to kam točiť, to spektrum je oproti 4-valcu dosť obmedzené a človek je nútený radiť. Ale ten moment. Otec si ju išiel skúsiť, "okolo komína", stále spomína na to, ako si išiel poopraviť pravú ruku, vystrieť rukavicu na riedidle, a popritom, jeme potiahol za plyn, že ho to skoro vyzulo. Inak je super. Páčila sa mi už dlho, naživo ma prekvapila veľkosť motorky. "Na obrázku vyzerala menšie", akože s mojou výškou dočiahnem akurát okej, ale neskutočnou výhodou je to pohodlie. Na Ninji som prešiel za deň 200-300 km, a mal som dosť. S týmto som bol za prvý rok 2x v Taliansku, Nemecko, Rakúsko, Maďarsko, Slovinsko... Denné nájazdy 600km sú na tom - aspoň pre mňa maximálne pohodlné, vôbec sa z toho necítim dolámaný, ani na druhý deň. Škoda že páni inžinieri nevymysleli nejakú univerzálnejšiu možnosť na úchyt kabiel, ale dá sa niečo vymyslieť. PS: Vedel si že to má zabudované USB (pod sedlom) s nabíjacím výkonom 2A?

Vladounreal
Vladounreal napsal 20.12.23 v 09:50

teda musí to jet jako čert , pěkný stroj , užívej a kolama dolů draku.