renocar_zari

BMW K 1600 GT (2015)

Vlastník hujaduja
Vloženo 17.5.2024
Aktualizováno 13.8.2024

V kufrech oblečení a věci na 3 dny. Opuštím rodinu se slovy, tak v neděli večer Čau.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Palace (Klánovice)

BMW R 1200 RT: Protože jsem dlouhých 10 let sedlal 4 válec K 1200 S a nechtěl jsem čekat, až si zvyknu na boxera, protože nabídka nebyla v tu dobu nijak zajímavá, ceny byly přestřelený a protože jsem objevil, že existuje 6válec
BMW R 1200 R: Protože už jsem nevěděl kudy kam a z mého přesvědčení, že po K 1200 S chci něco pohodlnějšího se stala úvaha A nechceš spíš něco víc na hraní? A boxera?
BMW K 1300 GT: Byl úplně první nápad na upgrade, než jsem zjistil, že 1600 je k mání za o malinko větší peníz a vypadá prostě líp.

První dojmy - Solidní stabilní stroj, který zpoza řídítek vypadá větší, než je, který je lehčí, než vypadá a za kterým se každý otočí.

Motorku bych doporučil pro - Pro nás, co jsem začínali s karimatkou, stanem, spacákem. Pak jsme přibalili malou skládací židličku. Pak jsme koupili první starou ale skvělou T4, ze dřeva do ní udělali ležení. Pak jsme zkusili první obytňák, Ducato. Jeli jsme se ženou a synem po jižní Francii. Pak přijdou dvojčata, obytňák vystřídá Volvo XC 90, rychle nato Viano a pak ten někdo potřebuje nějakej svůj malej stan s karimatkou. A nějaký bávo k tomu.

Doplňky na motorce - Top case BMW v barvě motorky, s hrazdičkou
Mlhovky
Padací rámy kolem motoru

update, srpen 2024:
Moje nadšení ochladlo, už sedlám zase prostě běžnou motorku :)
Po několika zkušebních jízdách na strojích Indian, HD, Ducati, ale taky BMW jsem sám sebe dostal do úzkých a přesto, že mám luxusní cruiser, ptám se, zda méně není více.
Moc se mi líbil Breakout 117 od HD (chápej, chopper), poslední dobou se dívám na F900 od bavoráka)
Ale přesto se vždy moc těším, až sundám z mý 16ky ten topcase, aby mašina dostala sportovnější nádech a jedu.
A pak ho tam zase vracím, za mě sedá žena a jedeme pod stan.

Potřeboval bych 3 motorky a byl bych šťastnej, asi ...

Je 17. květen 2024. Od rána přechází přes Česko déšť. Od jihu na sever. Sedám na svoji nově pořízenou šestnáctku a opouštím Prahu. Vyjíždím na D11 a ze všech směrů přichází voda. 16ka mě brání svým zvednutým štítem a kapotáží. A takhle si to představuji už napořád.

Po 10 letech s K 1200 S, tedy silničně-cestovní (protože má na bocích kufry) modrobílou kráskou jsem asi zestárnul a ve svých 44 letech sedlám bavoráka pro důchodce. :/ Sedím rovně, ani nahnutej dopředu, ani ne zakloněnej dozadu. Mám za sebou zkušební jízdu na Indianu Chief z minulého víkendu, před sebou zkušební jízdu na HD.

Po dnešních 2 hodinách v sedle jsem v pohodě. Na Káčku by to tak nebylo.
Po těch 2 hodinách v dešti jsem zjistil, že rádio na motorce je prostě super a fakt mě baví ho poslouchat.
Řídítka jsou plný hejblátek, vyhřejvaný hefty znám a v dešti je boží je mít, vyhřejvání pod zadkem je novinka a taky je to boží. A ten kousek sedla, kterej je ještě za bedrama, ten cejtim při každý větší akceleraci. Drží zadek tam, kde má.

Zaparkuju před mojí oblíbenou Vysockou kavárnou, A blbě, čumákem z kopce. Hned je mi jasný, že jsem udělal pitomost, protože nevyjedu. Tenhle model zpátečku nemá. Ani nevím, jak se mi to povedlo, ale dostal jsem se z toho bez cizí pomoci. Ale příště už ne. Na tohle bacha. 320 kilo je dost i na 90 kilovýho Aleše.

Tempomat půjde, na to se zvykne hodně hodně rychle. Jsem zvědavej na jízdu v noci a na adaptivní xenon. Na to se moc těšim.
Keyless (startování bez klíčku) je moc příjemný. Klíč máš prostě neustále v kapse a jen mačkáš čudlíky. To dělám rád i svojí ženě.

Po 2h cestě parkuju svojí 16 před garáží doma. Byla krásná, nablejskaná a teď je od písku. Všude. Jsem zvědav, jaký to bude se Zuzkou v křesle a jak to zhodnotí ona.

Uvidíme. Aldrov byl dnes temný. Ale to je i tahle "16 NOIR"

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 22.05.24 v 09:36 10b.

Dan66
Dan66 napsal 21.05.24 v 11:40 10b.

krásný motocykl s vynikajícím zpracováním. Ať Ti dělají všechny čudlíky radost .

Guga
Guga napsal 18.05.24 v 08:51 10b.

Dobře tý

mr-norris
mr-norris napsal 18.05.24 v 05:38 10b.

Pekná recenzia, super motorka

StB
StB napsal 17.05.24 v 22:31 10b.

Dle recenze si říkám: " jako bych to psal já sám" . Super stroj, ale nabažil jsem se ho, a vrátil se do lehčího a ovladatelnějšího. Bezva dálkový koráb, ať slouží.