Honda XL 125V Varadero (2001)

Vlastník Legolend
Vloženo 9.6.2010
Aktualizováno 27.7.2012

Varadero je moje první motorka, první volba a podle mě volba velmi dobrá, zatím naježděna sezóna "kolem komína" o 6-ti tis. KM Bez závady, najeto 28 tis. KM. Určitě všem začátečníkům jen doporučuji :)

Už od patnácti jsem snil o tom, že budu jezdit na nějaké té motorce, nevěděl jsem na čem, chtěl jsem nejdříve nějaký supersport, měl jsem v záložkách snad 50 inzerátů z motoinzerce. Ale to byl jenom první půlkrok ke všemu úspěchu. Vydělal jsem nějaké peníze, abych měl na kartičku opravňující mě k provozu motorového vozidla na pozemních komunikacích, po pár neúspěšných testech a druhé jízdě jsem tedy mohl prohlásit, že je ze mě řidič.

Po měsíci sezení doma na zadku bez motorky jsem se začal opravdu zajímat o to, co bychom si mohli dovolit. Narazil jsem na Varaderko, srovnal velikosti, projel nějaké ty recenze a zjistil, že je to něco bezkonkurenčního, pro motorku jsme během dvou dní zajeli až na Liberecko, všecko proběhlo v pohodě. Dovezli jsme jí domů, přepsali, za dva měsíce prošli technickou v pohodě a jezdilo se dál.

První sezóna se odjezdila bez nehody a závady, olej vyměněn před a teď už i po této sezóně, nový vzduchový filtr.

Všem přeji hodně šťastných a pádem nedoprovázených kilometrů.

29.12.2011 - Vzhledem k tomu, že je zima dlouhá, motorka v garáži rozebraná tak sem připíšu nějaké ty zkušenosti.

Po dvou odjetých sezónách musím napsat, že pro schopného začátečníka je tento stroječek velmi dobrou volbou.

Za dvě sezóny odjeto 20 000 KM na jedné sadě pneumatik (Pirelli Scorpion S/T a Mitas E-07) Všecko šlapalo jak má, jenom měnit olej a lít benzín.

Taky jsme jednou padali, bohužel jsem neměl na to motorku víc naklopit a poslal jsem jí ke krajnici na štěrk, kde už byl konec jasný.

Nejdelší vyjížďky měly kolem 330 KM...
Nejdelší cesta během 3 dní (sraz) byla okolo 600 KM + ještě nějaké to 100 na vyjížďce tam... Bez problémů

27.7.2012
Zkušenosti po více jak 20 000 ujetých kilometrech

Varadero pořád jede jak drak, gumy vyměněny za nové - Pirelli Scorpion Trail sada, výborná volba, vzorek spíš na cesty, louky to taky zkousne

Přez zimu stržený závit na hlavě - svíčku jsem tam zadělával tak vehementně, až jsem to strhnul - pomohl závitník a Motoblb

Na začátku sezóny nový celolak včetně nádrže, pěkná práce, bohužel ještě schází vyleštit (není čas, jezdíme)

Tudíž opět můžu nic víc než doporučit. Kdo se bude o Varouše starat, měnit olej a nezanedbá žádnou péči tak snad ani nemůže čekat, že by ho někde nechal...

Jo a přidány kufry Givi E21N (2x21 litrů) pro komfortnější cestování ;)

Kdo by potřeboval poradit ohledně čehokoliv co se týče Varouše, případně poradit o koupi, piště PM

Telďas
Telďas napsal 21.08.13 v 08:24

pěknej bajk ať ti vydrží cype

zuzacek
zuzacek napsal 05.04.12 v 22:18

Krásná profilovka

Puyol95
Puyol95 napsal 12.03.12 v 21:21

krásnej varan 10b ... v garaži mi stojí stejně barevně provedenej koukám že to je taková nejčastější barva jinak mnoho km bez nehod

Bass
Bass napsal 20.09.11 v 20:05

moc pěkná mašinka ve srovnaní z cbrkem vypadá jak 600ccm taky jsem o ní začal uvažovat jako nástupce mího plecha tak at to frčí 10b

amazonka
amazonka napsal 22.05.11 v 21:13

Je fakt hezká a na svůj objem i velká Ať ti to stále dobře jezdí