Honda XL 125V Varadero (2004)

Vlastník WAR10K
Vloženo 23.10.2010
Aktualizováno 9.5.2017

Má první motorka se kterou mohu jezdit legálně po našich silnicích.

První dojmy - První dojem " Co to je za obří motorku? " :D

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající cestovatele a pro ty kteří chtějí nenáročnou motorku, která funguje kdykoliv, kdy je potřeba někam vyrazit.

Doplňky na motorce - Zásuvka pod sedlem, topcase kufr 35l, tankvak motodetail.

Motorku vlastním 2. rokem a už jsme spolu něco zažili. Máme najeto cca 17 000km a nepotkala nás jediná závažná závada nebo problém.

Motorku pocházela z Německa, kdy jí však vlastnil asi né zrovna zručný člověk a tak byla dobouchaná, kde to šlo a po estetické stránce to byl trošičku otloukánek. Po motorové stránce byla však v parádním stavu stejně tak jako další části motorky.

Během podzimu proběhlo přihlášení a s prvním sněhem se začala rozebírat a začalo se dáváním motorky do hromady a do stavu, kdy každého ohromí.
S přicházející zimou jsem měl s motorkou spoustu plánů , kdy bylo potřeba spoustu věcí doladit. Na motorce se rozebralo snad vše, co bylo možné rozebrat a všechny věci, které jevily známky opotřebení byly vyměněny za nové. Vyměněn byl vzduchový filtr, olej, olejový filtr, olej a gufera v tlumičích, pneu a dalších mraky drobností. Motorka také dostala kompletně nový lak.
Na jaře mi vyjel z garáže komplet nový a nablýskaný Varouš a mohlo se začít s poznáváním krás našich i sousedních silnic.

Ani ne po 2 měsících jsme měli menší kolizi kvůli nepozornému pánovi a Varouš musel projít další fází oprav. Nová kapota, lak, páčka přední brzdy. Vše vyřešila pojišťovna a po pár týdnech oprav jsme mohli opět vyjet.
Máme za sebou spoustu společných výletů v jednom i ve dvou, moto dovolenou po Jižních a Severních Čechách.

Motorka je pro mne symbolem spolehlivosti, jelikož během 5 let co jí vlastním jsem vždy přišel a pokaždé mě odvezla, kam jsem chtěl a vše proběhlo bez jediného problému asi i proto, že Varoušovi se dostávalo jen toho nejlepšího a pravidelný servis mu nebyl cizí. Pouze jednou jsme zůstali stát a to poté co vznikl špatný kontakt na dobíjení a já vytloukl baterku.

Motorka je tedy nenáročná jak na údržbu, tak i po finanční stránce kvůli nízké spotřebe. Osobně jsem se tedy nedostal nikdy na fóru udavaných 3,5l /100 Km a to ani při dlouhých trasách, ale 5 let si držím spotřebu okolo 4 l Naturalu.

Fajstous

tomsn94 napsal 09.01.11 v 11:16

Hezky Varan mas to za 10b

Milan-11
Milan-11 napsal 27.12.10 v 11:02

Já to viděl taky poprvé a byl to šok Díky