Yamaha XVZ 1300 Venture Royale (1992)

Vlastník šima52
Vloženo 5.10.2014
Aktualizováno 15.9.2017

Velká, krásná a pohodlná motorka. Je málo těch, které nabídnou víc pohodlí, než Ventura Royale.

Motorka koupena od FIRMA:Jan Moravčík - Motoboardel (Chomut - Koupeny již 3 motocykly, vždy spokojenost.

První dojmy - Zatím mám s Venturou najeto cca 1000 km, tzn. stále seznamování a naučit se ovládat všechna ta hejblata, kterých je na motorce požehnaně. Další nutností je zvládnout váhu tj. 350 kg při nízké, nebo nulové rychlosti. Dá se to, ale stále ve střehu. Všechno to vyváží pohodlí a pohoda za jízdy pro oba pasažéry.

Motorku bych doporučil pro - Venturu bych doporučil všem, kteří mají rádi pohodlí a pohodu.

Koupí Ventury Royale XVZ 1300 jsem si splnil jeden ze svých snů. Všechny motorky jsou určitě něčím krásné a zajímavé. Pouze každá oslovuje jinou skupinu lidí a to je dobře. Mým šálkem jsou velké a starší stroje s větším obsahem motoru. Proto v garáži vedle Ventury 1300 ccm, stojí Honda Magna 1100 ccm a Yamaha Maxim 1100 ccm. Všechny pocházejí z Motoboardelu Chomutov a jsem maximálně spokojený. Venturu jsem měl v hlavě už dávno, jenom nebyla ta správná nabídka. Přišla letos a jsem za ni rád. Trochu jsem se bál té černé, ale po vyleštění hliníkových částí, úpravě kol, oleštění límců, seřízení plastových částí a několika dalších drobných úpravách z toho všeho vykoukla krásná motorka, jak jsem si ji představoval. Teď už můžeme mezi lidi. A moc se líbí i manželce (hlavně ten pohodlný posez). Na Magně a Maximovi už toho zřejmě moc nenajezdí. No nevadí, zvládnu to sám. Ventura ještě chvíli pojezdí (záleží na počasí) a pak ji čeká montážní lavice a kompletní rozborka (kromě motoru). Doufám, že to nepřinese žádná větší nepříjemná překvapení. Ta menší mě netrápí, vždyť proto to děláme. Pokud by na někoho působila Ventura neohrabaným dojmem, pak tedy upozornění, že v případě potřeby dokáže atakovat rychlost u hranice 200 km/h. Více snad s příští sezónou.

navi566
navi566 napsal 22.03.16 v 20:27 10b.

Za kolko ju predávaš ???

jikov
jikov napsal 21.01.15 v 20:18 10b.

Krásný stroj,ať Ti dělá jen radost.

čuuk
čuuk napsal 18.01.15 v 10:28

Moc pěkná leštěnka.Musím přitlačit na hadr abych se Ti trochu přiblížil.Zdraví Tommy.

Tridac
Tridac napsal 17.10.14 v 23:03

Tak jen lešti, lešti sokolíku, jaro se tě zeptá co jsi dělal v zimě ))
Krásná klasika, vítej v klubu.

sikec001
sikec001 napsal 12.10.14 v 06:04 10b.

Krasavica a super stav. prostě paráda