Jawa 250/559 panelka (1967)

Vlastník bumla
Vloženo 8.3.2010
Aktualizováno 17.1.2011

Vloženo: 20.03.2010, Uskutečněno: 20.03.2010, Zhlédnuto: 4x

K dnešnímu dni jsem skončil s rozebíráním a vlastně už jsem tak nějak přešel do fáze kdy jsem začal některé části dávat dohromady. Veškeré díly mám již doma, kromě dvou blinkrů a přepínače na ně a pojistkové skříňky, kterou jsem v krámě opměl koupit. Motocykl jsem ráno odstrojil kompletně mimo předních tlumičů, které na něm zůstaly a kyvné vidlice. Rám jsem poté očistil a nastříkal barvou RAL 3004, která je Jawacké červené asi nejvíce podobná a také je stejná jako barva použitá předchozím majitelem na některé díly. Vyčistil jsem a zkompletoval air-box, spínací skříňku, tachometr a přední parabolu. Díly na lakování jsem očistil a uložil do auta, abych na ně nezpoměl. Po obědě jsem se vrhnul na výměnu dynama za VAPE. Staré dynamo jsem sundal již celkem připraveným stahovákem. Poté následovala instalace alternátoru a snímače. Pak jsem ještě zkontroloval zda-li někde rotor neškrtá a nastavil vzdálenost snímače od rotoru podle měrky. Tímto je motor připraven na usazení do rámu.

• Drobná úprava

Protože jezdit v dnešním provozu není žádný med, tak jsem se rozhodl pro drobné úpravy. Vyměnil jsem řidítka ze sportky za rovná z novějšího modelu i s ovladači. Na řidítka jsem upevnil dvě kulatá zrcátka. Další drobná ú

Typ: Oprava
    Vloženo: 13.11.2011
    Uskutečněno: 23.04.2011
  • Shrnutí roku 2010

Rok 2010 byl hlavně ve znamení oprav a vylepšování. Celkem jsem za rok 2010 najel pouhopouhých 500km. Doufám že rok 2011 bude lepší ;-)

Vloženo: 13.11.2011
    Uskutečněno: 31.12.2010
  • Finále

Tak po dlouhé době, kdy jsem dodělaval par drobností jsem konečně vyrazil. Zatím jen tady kolem komína, ale projížďka dopadla dobře. Nakonec nejede to, nebrzdí to, klepe se to... Takže vše je tak jak má být :-D Jediné co

Typ: Oprava
    Vloženo: 06.06.2010