Honda SLR 650 (1997)

Vlastník Fildaaa
Vloženo 31.3.2009
Aktualizováno 16.5.2017

Vloženo: 19.04.2010, Uskutečněno: 17.04.2010, Stav tachometru: 20400 km, Zhlédnuto: 5x

Předpověď počasí na víkend byla lukrativní. Naplánovali jsme proto celodenní motovýlet s mnoha zastávkami. V 9:30 jsem s Vacourkem, Seiferťákem a Honzou Štěpánem (Hornet) vyrazil z Poděbrad přes Sadskou a Český Brod na Tuchorazskou tvrz, ale z Brodu jsme opět vyjeli jinde než bylo v plánu (Český Brod jsem nikdy nepobral :D), a tak jsme Tuchorazskou tvrz vynechali a zastavili se až v Jevanech u rybníka. Příjemným překvapením byla nově zrekonstruovaná silnice přes les do Struhařova (Google ji doteď nemá v mapě) a dále přístupná rozhledna Mandava. Dalším našim cílem byl jeden z nejvyšších kamených železničních mostů v Evropě - Žampašský most. Asi 200 metrů před ním jsme však zcela náhodou narazili na tzv. Štolu sv. Josefa, kde si čtyřčlenná rodinka právě oblékala hábity a helmy. Neváhali jsme a za 30,- Kč jsme absolvovali velice zajímavou půlhodinovou expedici do jednoho ze zlatonosných dolů. Po tomto neplánovaném zdržení jsme už jen v rychlosti nafotili pár snímků u zmíněného mostu a frčeli kvapíkem na Slapy. Určitě jsem zde nebyl naposled. Začali jsme pociťovat hlada, a tak jsme se chtěli najíst v benešovskym motobaru, jenže k naší smůle byl zavřenej. Valili jsme ho tedy ještě půl hodinky do posázavské knaipy Na Marjánce, kde sice už neměli "hotovky", ale pořádná porce steaku a smažáku s hranolky splnila naše očekávání. Následovaly už jen 2 zastávky, a to u mohyly v Lipanech a zatopeném lomu u Vrbčan. Celkem jsem najel 210km a spotřeba vyšla na úctyhodných 4,5 lt/100km .
Den poté jsem ještě vyrazil na sólo vyjížďku s enduro vložkama. Zajel jsem se kouknout na Vrchlickou přehradu u Kutné Hory. Z hráze toho moc vidět není (je nepřístupná), ale pokud to objedete přes chatovou osadu po polňačce lesem podle potoka, dojedete přímo pod hráz, která je situována v nádherném skalnatém údolí. Stojí to za pohled, bohužel jsem neměl foťák :( Pak jsem ho valil přes Plaňany do Chroustova, kde jsem pokračoval lesem po cyklostezce (polňačce) do Chotutic. Zkouknul jsem chátrající zámek v Radimi, projel celej Dobřichov a přifrčel do Poděbrad na pumpu. Tento cca dvouhodinovej sólo výlet měl 100km a spotřeba se vyhoupla na 5,1 lt/100km - je ale fakt, že jsem jí na silnicích nakládal a několik km ujel v lehkém terénu.

• Příprava na sezonu

U osvědčeného motoservisu Gogo jsem nechal vyměnit olej (Repsol 4T 10W40 full syntetic) + olejový filtr (HF 112) + brzdovou kapalinu + přezutí zadní pneu (Dunlop K560). Servis stál 2829,- Kč se vším všudy. Moto je tak př

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 06.06.2013
    Uskutečněno: 22.05.2013
  • Letní vyjížďky 2012

Letošní hlavní motosezóna byla velice slabá. Částečně i z finančních důvodů neproběhla žádná motodovolená ani vícedenní motočundr a už vůbec ne dlouho plánované Slovensko. Absolvoval jsem motosraz Prasek (jedním slovem -

Vloženo: 01.11.2012
    Uskutečněno: 01.09.2012
  • Pivní slavnosti Miletín

Co s volnym víkendem? Zjistil jsem, že v minipivovaru Miletín u Hořic probíhají pivní slavnosti. Vyrazili jsme proto do místního kempu, kde jsme rozložili stan (kupodivu jako jediní) a šli jsme na náves do pivovarské zah

Vloženo: 28.05.2012
    Uskutečněno: 26.05.2012