Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa (2007)

Vlastník Petřičák
Vloženo 9.7.2008
Aktualizováno 18.5.2015

Vloženo: 01.10.2011, Uskutečněno: 29.09.2011, Stav tachometru: 45300 km, Zhlédnuto: 2x

Co podniknout, když máte dva dny dovolené k dobru, ve středu je státní svátek a předpověď počasí ideální pro jízdu na motorce? Přeci navštívit Dukelský průsmyk na východním Slovensku. Středa padla na plánování zajímavé trasy a vyhledávání tipů k ubytování. Ve čtvrtek ráno jsem tak mohl jen nasednout a vyrazit. Jak už to bývá, opět vyjíždím z Brna pozdě. Hayabusa je ale zvyklá dohánět zpoždění cestou a své pověsti nezůstává nic dlužna. První zastávka je tak až na doplnění paliva kousek za hranicemi Slovenska. Za Čadcou mířím do hor a v Novej Bystrici navštěvuji postupně nejdřív přehradní nádrž a potom úzkokolejnou železnici (HLÚŽ). Vláček jsem bohužel propásl, podle informačních tabulí jezdí jen o víkendech, což nebyl můj případ. Přede mnou spousta kilometrů, je třeba pokračovat. Kolem Oravské vodní nádrže a podhůří Vysokých Tater sjíždím do Liptovského Mikuláše, který mě vítá hustým provozem. Najíždím na dálkovou trasu číslo 18, kterou kopíruje i nově stavěná dálnice. Jízda přes Poprad dál na východ ubíhá bez zvláštních příhod. Stále je nač koukat, silnice se vlní mezi kopci a horami, na to, že jde o dálkový tah si na nedostatek zatáček rozhodně stěžovat nemůžu. Začíná se smrákat a tak jen proletím kolem monumentálního Spišského hradu. Focení a prohlídku musím nechat na jindy, nemám kde hlavu složit a potmě se ubytování hledá špatně. Dálnice mizí v temném otvoru tunelu a já strmými serpentinami stoupám do sedla Branisko. Každému, kdo se do těch míst vydá ho vřele doporučuji. Za mými zády slunce pomalu mizí za obzorem, když mě přivítá město Prešov. Zkouším penzion v centru a při vyslovení ceny 45 EUR za noc pokračuji v jízdě. Pár kilometru po čtyřproudovce je odbočka na Bardějov, kde jsem si na internetu vyhlédl několik tipů k ubytování. Náhoda tomu chtěla, že jsem nakonec nocoval úplně jinde. Ve městečku Raslavice mě přivítala vývěsní tabule penzionu Raslavičan. Prima cena 12 Éček za noc, fajn posezení, ochotný a milý personál, co víc si přát. Totálně unavený dávám pivko a pizzu a odebírám se na pokoj spát. Projetá trasa.

SLUGI (2) napsal 02.10.2011 v 12:34

...

• Odpočívej v pokoji, holka moje...

* 2007 Hamamatsu, Japonsko, + 3. 8. 2014 Žilina, Slovensko Po překonání vleklých technických potíží konečně vyrážíme na pořádný velký a bohužel také poslední výlet. Počasí vynikající, pro jízdu optimální podmínky. Do Ro

Typ: Havárie
    Vloženo: 08.08.2014
    Uskutečněno: 03.08.2014
  • Odpolední zajíždění nové pneu

V pátek jsem spěchal co nejdřív z práce domů, abych po cestě stihl vyzvednout zásilku pneumatik pro Alfu i Suzinku. Na skladě PPL jsem tak náležitě odlehčil svému bankovnímu účtu a odtud tryskem do nejbližšího pneuservis

Vloženo: 02.08.2014
    Uskutečněno: 02.08.2014
  • Narozeniny

V sobotu jsme oslavili další kulatiny... :-DD

Vloženo: 10.07.2014
    Uskutečněno: 05.07.2014