Jawa 250/559 panelka (1965)

Vlastník Endy
Vloženo 18.10.2009
Aktualizováno 19.9.2012

Dobrý člověk ještě žije

Vloženo: 11.06.2012, Uskutečněno: 11.06.2012, Stav tachometru: 49500 km, Zhlédnuto: 5x

Už se Vám někdy stalo, že po návratu z cest máte nářadí i náhradní díly rozeseté po všech zavazadlech a chvilku Vám trvá, než se ta základní sada na ježdění kolem komína vrátí na svoje místo? Mně obvykle ne - ale dneska se mi to vymstilo. Po návratu z noční směny jsem měl v plánu údržbu motorky, nakonec mě to dostihlo o chvíli dřív. Po pár kilometrech, samozřejmě v nezanedbatelném stoupání, se Líbezňák začal chovat jako když vypadne kvalt. Bohužel při jakémkoli zařazeném rychlostním stupni. Závada evidentní a jednoduchá - praskla spojka řetězu a ten smutně visel z rozety na zem. Oprava na pár minut - kdyby ovšem náhradní spojka neležela v dílně na svěráku.
V šest ráno jsem nechtěl nikoho burcovat, a tak jsem tlačil a tlačil a tlačil ... málem jsem něco i vytlačil, ale garáž byla pořád neskutečně vzdálená. Smutně jsem pozoroval pick-up, který na horizontu vyjel z vedlejší na hlavní a upaloval mým směrem, ten by se hodil... A hele, za chvíli se vrací! Řidič se z otevřeného okýnka zeptá která bije a už najíždí autem přímo před motorku a pomáhá mi ji nakládat.
Nezištná pomoc od cizího člověka není dneska úplně standardem. Mě dnešní ráno přesvědčilo o tom, že není až tak zle a pořád se objevují lidi, kteří jsou ochotni podat pomocnou ruku.

penal1 (24) napsal 17.06.2012 v 13:32

CZJawa (9) napsal 16.06.2012 v 23:38

Asi jinej Gang ,ale přesto v pohodě, story skoro neuvěřitelná na dnešní dobu

Dante76 (3) napsal 15.06.2012 v 22:31

Zírám kdo by to řekl, že se ještě najdou. Už jsem myslel že jsem sám.

Sema (26) napsal 11.06.2012 v 18:10

Fajn člověk

T-1000 (3) napsal 11.06.2012 v 17:13

Tys chlape bídná zanedbal přípravu!!! Prásknu tě Mácovi a zakáže ti vstup na sraz VSJ...

• Ochutnávka

Tak dlouhou pauzu od řídítek, jako letošní zimu, jsem neměl ani když mi operovali zápěstí :-( Počasí už se začíná lámat, sůl už taky pomalu ze silnic mizí, tak mi to nedalo a musel jsem zkusit, jestli mi asfaltové kilo

Vloženo: 27.02.2013
    Uskutečněno: 27.02.2013
  • Novoroční vyjížďka

Personálně prozatím nejobsazenější zahájení sezóny v nejteplejším počasí a s nejdelším okruhem ze všech otevíraček možná naznačuje, že se blýská na lepší časy a vrací se doba častých společných akcí. Chaloupka u vody mě

Vloženo: 01.01.2013
    Uskutečněno: 01.01.2013
  • Zavírání silnic

Letos opravdu naposledy - poslední den v roce vybízí nejen k poslední vyjížďce, ale tak trochu i k bilancování. Ale protože mě ta vyjížďka láká přece jen víc, bilancování nechám na jindy a spokojím se s konstatováním, že

Vloženo: 31.12.2012
    Uskutečněno: 31.12.2012