Jawa 350/639 (1991)

Vlastník romla411
Vloženo 5.2.2016
Aktualizováno 26.5.2022

Vloženo: 11.04.2016, Uskutečněno: 11.04.2016, Stav tachometru: 50000 km, Zhlédnuto: 17x

Při výměně ložisek v řízení jsem zrepasoval přední vidle.
Z vidlí vyteklá bílá nepopsatelná pasta. Následovalo rozebrání, vyčištění, koupení dílů jako gufera, manžety, segerovky olej. těsnící kroužky, podložky pod pružiny. Nic složitého.
Jen při složení je třeba si zkontrolovat spodní šroubek. Levou vidli jsem složil bez problémů u pravé mi nešel zašroubouvat spodní imbus. Na vině byl chycený závit. Přejel jsem ho závitníkem šroub i vnitřní závit, ale i tak jsem si musel udělat protikus na chycení vnitřních střev pro dotažení spodního šroubu.
Olej se dává 200ml do každé vidle, tedy 400ml celkem. Doma mi zbylo z auta 10W30, tak ho tam šoupnu po namontování do brýlí

Použitý materiál: odmašťovacé emulze, technický benzín, 1000 smirek, olej 10W30.

TIP: Po přečtení kvant diskusí a vebů, jsem si nechal udělat podložky pod šrouby. Díky nim celá přední část ztvrdne a tolik se netopí. Dodávám výkres

• Jawa sraz Králíky 2023

Letos opět Jawa sraz na Dolní Moravě. Náramně jsem si to užil a za víkend najel kolem 600 km. Opět jsem si potvrdil, že mě to na tom verglu nesmírně baví a z domu v žádném případě nepůjde! :-DD

Typ: Dovolená
    Vloženo: 01.09.2023
    Uskutečněno: 01.09.2023
  • Nehoda na Jawa srazu

Při zpáteční ceste z vyjížďky mi na horizontu na cestě III třídy v zatáčce ustřelilo přední kolo. Jawa se klouzala dalších 5 metrů do příkopy, kde se převrátila. Jezdím s trhacím Airbagem od firmy Bering, který se nafo

Typ: Havárie
    Vloženo: 12.01.2023
    Uskutečněno: 16.07.2022
  • Jawa sraz Králíky

Loni (2022 jsem se vydal na malý Jawa sraz do Orlických hor, prozkoumat bunkry. V roce 2021 jsem nedojel, bo jsem srab a spláchl mě déšť . Loni jsem dojel a bylo to super. Na Jawě mě cestování moc baví a mohu potvrdit,

Typ: Sraz
    Vloženo: 12.01.2023