Suzuki DL 1000 V-Strom (2007)

Vlastník PAVY
Vloženo 26.12.2015
Aktualizováno 29.5.2016

Nová LS2 - MX436 Pioneer Trigger

Vloženo: 26.04.2016, Uskutečněno: 26.04.2016, Zhlédnuto: 15x

Zatím jsem měl pouze starší integrálku IXS, kterou jsem koupil od známého, abych měl s čím jezdit. Vydržela mi s použitím vteřinového lepidla 3 roky a ještě jsem ji daroval dalšímu začínajícímu jezdci v rodině. Kvalita se prostě nevyhazuje, ale dědí
Dnes mi přišla nová LS2, musím říct, že jsem měl strach z kšiltu, ale je to v pohodě. Helma je super, je lehká (1350g) a vše zatím funguje jak má.
Rozhodoval jsem se ještě mezi Cassidou a RSA, které mi připadaly lépe zpracované, ale vzhledem k ceně, za kterou jsem sehnal LS2, bylo rozhodnuto o vítězi. Kdyby to šlo, udělal bych z těchto tří jednu. Cassida - výborné ovládání sluneční clony, RSA - příjemný interiér, LS2 - lehká a design. LS2 má tendenci lehce povrzávat, ale hluk při jízdě to napraví. Stejně na delší cestu budu používat špunty, báječná záležitost.
Nikdy jsem nejezdil s žádnou kvalitní helmou, takže nemohu posoudit, jak fungují jiné. Aerodynamický hluk a zvuk motoru je více slyšet, než v IXS. LS se zase méně mlží a nefouká mi tak do obličeje, tím myslím pocitově, když je chladno. Při mlžení plexi, stačí lehce pootevřít a ani to není cítit. Navíc neustálé nasazování slunečních brýlí mi fakt dost vadilo. Tady díky kšiltu, ani nemusím stahovat sluneční clonu, což je super. Nezaznamenal jsem při jízdě kolem 140-160 (komunikace s regulovaným provozem ), proti integrálce, nějaké větší tahání za helmu, a to ani přesto, že byl dnes dost silný nárazový vítr. Zatím jsem spokojený, ale je nová a jiná, což může ovlivnit můj názor. Uvidíme jak dlouho vydrží, další postřehy dopíšu časem.
Budu ji kupovat i manželce, ale zatím jsem koupil, jenom pro sebe, kdyby to stálo za prd, ať těch prdů nemáme doma zbytečně moc.

georgeCZ (1) napsal 28.04.2016 v 08:07

Na tuhle jsem se byl podívat taky, ale nemá pinlock a to je fakt problém. Jezdím ještě k tomu v brejlích dioptrických a to je hrozný když se všechny brejle zamlží.

istonbike (2) napsal 26.04.2016 v 19:46

Vypadá fakt dobře mám taky Cassidu tour a spokojenost jen mě štve absence Pinlocku...hodně se mlží uvažuji o Cabergu Xtrace Lux má Pinlock i bradový deflektor

jelda-f (10) napsal 26.04.2016 v 18:15

Vlastním Cassidu tour a za ty peníze si ji nemužu vynachválit při vyšší jízdě mě pár lidí odrazovalo, že mi to bude házet hlavou, ale vubec. Naprostá spokojenost. Jediné co bych u ní vytknul, je absence pinlocku a barevná varianta plexi, jinak super. O téhle LS2 jsem se doslechl až na motosalonu 2016, tak by mě zajímaly postřehy hlavně co se týče hluku a tahání za kšilt.
Ale věřím, že i toto je dobrá volba Nechtěl jsem hned kupovat Bell MX-9 Adventure, jelikož tyhle helmy (enduro) vůbec neznám.

• Olej 65.795km

Výměna oleje Motul 5100 10W-40, olejový filtr MIW S3011 (HF138), atomium Mototec 4

Vloženo: 30.03.2024
    Uskutečněno: 29.03.2024