Honda VT 750C Shadow (2010)

Vlastník SlimM
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 20.7.2020

Vloženo: 13.06.2017, Uskutečněno: 11.06.2017, Zhlédnuto: 8x

Praha, Stodůlky – Rudná – 605 – Rokycany – Osek – Chrást – Plzeň – Chrást – Kaceřov – Kozojedy – Holovousy – Zvíkovec – Hřebečníky – Skryje – Broumy – Roztoky – Zbečno – Nižbor – Beroun – Srbsko – Tetín – Korno – Karlštejn – Řevnice – Dobřichovice – Jíloviště – 4 – Lahovice – Pražský okruh – Řeporyje – Praha, Stodůlky

315 km

Dnešní den byl ve znamení sjezdu další řeky. Tentokrát došlo na Berounku, která je z trojice nejbližších řek nejkratší a stačí na ni jeden den. Má jen 17 veřejných silničních mostů na délce necelých 140 km.
Na cestu jsme vyrazili před desátou hodinou dopoledne. Slunce už slušně připalovalo a předpověď slibovala letní teploty až do večera. V těch největších vedrech si pod kožené bundy namáčíme trička, což docela pomáhá. Dnes na to nedošlo, i když chvílemi by to nebylo úplně od věci. Zamířili jsme ke staré plzeňské silnici, která nás vedla (světe div se!) až do Plzně. Vlastně tu byly dva drobné zádrhele: pouť a uzavřená silnice v Cerhovicích a rekonstrukce mostu přes Klabavu v Rokycanech. Díky druhému jmenovanému jsme ovšem natrefili na nádherné sluneční hodiny u Smědčic. Tam bylo naše první krátké zastavení. Další pak bylo po pár kilometrech u prvního mostu přes Berounku. Mají tu zvláštní úkaz. V těsné blízkosti jsou tu vedle sebe tři mosty: silniční, pro pěší a železniční. Jakési „trojmostí“. Obzvlášť hezký je prostřední, historický – Masarykův most, který původně sloužil i autům, ale před pár lety prošel rekonstrukcí a po znovuotevření se na něm můžete projet maximálně na kole.
K druhému mostu u Chrástu jedeme po pravém břehu Berounky. Další je až v Liblíně. Ten je teď ovšem zavřený díky opravě, takže pokračujeme po levém břehu až do Zvíkovce. Tady si dáváme přestávku na oběd v restauraci „U šesti trampů“. Dál už pokračujeme podle plánu, střídajíc pravý a levý břeh. Malou odbočku děláme v Nižboru na sběr bezových květů.
V Řevnicích mám trošku problém s navigací, takže mosty projíždím v opačném pořadí, a díky tomu chvíli jedeme po nezpevněné štěrkové cestě, což nese batůžek s nelibostí ?. Pak už je to na soutok s Vltavou pohodička.

J.K (35) napsal 25.06.2017 v 12:00

No vidíš že jsi ty hodiny našel...
Parádní výlet

Hyacint (52) napsal 14.06.2017 v 13:38

Pěkný fotky.

elvis78 (178) napsal 14.06.2017 v 11:56

Hezké kompozice s Křivoklátem a Karlštejnem

• Vitrážové muzeum a Karlovarsko

20.7.2024 374 km V malebném kraji mezi Rakovníkem a Karlovými Vary je poblíž Lubence vesnička Libyně, kde před osmi lety otevřeli vitrážové muzeum. V útrobách zachráněného kostela si můžete prohlédnout vývoj umělec

Vloženo: 31.07.2024
    Uskutečněno: 31.07.2024
  • Mezi bouřkami

13.7.2024 274 km Připadá mi, že počasí letošního léta opakuje stále stejný scénář: od rána je vedro k padnutí a odpoledne nebo večer přichází déšť, případně rovnou bouřka. Dnešek není výjimkou. Po večerní bouřce a

Vloženo: 23.07.2024
    Uskutečněno: 13.07.2024
  • Podblanicko

5.7.2024 368 km Zprvu dnešního výletu máme jen směr, kterým se vydáme. První zastavení spojené s malým výšlapem na rozhlednu Korunka máme v Černolicích. Odtud pokračujeme přes Vltavu do Sedlčan, kde obědváme. Míříme

Vloženo: 22.07.2024
    Uskutečněno: 05.07.2024