bmw_renocar_r_1300_gs_adv

Honda CRF1000L Africa Twin (2017)

Vlastník Kratas21
Vloženo 30.6.2017
Aktualizováno 9.8.2017

Vloženo: 08.07.2017, Uskutečněno: 08.07.2017, Stav tachometru: 1000 km, Zhlédnuto: 15x

1000 km během 5 dní od koupě:

Na můj vkus často vyskakují kvalty. Snažím se kopat kvalty řádně a precizně, přesto se 2x - 3x za vyjížďku stane, že kvalt v záběru po pár sekundách po přeřazení vyskočí do falešného neutrálu. Nejčastěji mezi 4 - 5 a 5 - 6. Je to trochu nepříjemné, zvlášť, když člověk předjíždí.

Sedadlo tvrdší. Po 200 km v kuse jsem byl pozadím přinucen trošku pocvičit a pár km jet ve stupačkách.

Zakoupil jsem univerzální deflektor Puig Clip On. Mám 194 cm. Deflektor splnil má očekávání.

Motor se pozvolna uvolňuje. Spotřeba klesla z počátečních 5,2 na 4,2-4,5l / 100 km. Jízda ale přeci jen stále konzervativní a opatrná.

Při studeném startování pokašlává jeden válec. Jednou motor neudržel studený chod a při startu zhasl.

12.7. čeká garanční kontrola, dopnutí a očištění řetězu, výměna oleje, revize po prvních km, namazání lanka spojky, vycentrování řídítek. Jiné neduhy zatím neeviduji.

Dojmy z motorky jsou ale velmi pozitivní. Je to parádní svezeníčko polňačkou, šotolinou i decentními asfaltovými přesuny. Motorka však potřebuje víc univerzálnější polní pneu. Originálnímu obutí Dunlop v terénu moc nevěřím. Může být způsobeno mým absolutním amatérismem na polních cestách.

Co se mi moc líbí:
+ originální zvuk motoru.. fanstastický!
+ podařený dizajn motorky
+ vzpřímený posez, akurátní rozměr pro mne
+ příjemný zátah odspoda
+ skvělý poloměr otáčení
+ stabilita
+ flexibilita

Co se mi nelíbí:
- originální plexi je navrženo spíše pro trpaslíky
- vypadávající kvalty
- chci-li pro vercajk v motorce, musím najít pod sedlem imbus, kterým odšroubuju kryt
- chudší základní výbava (chybí centrální stojan - jsem zvědav, jak budu mazat řetěz; 12V zásuvku přidat mohli..)

ondrej-ek (12) napsal 11.08.2017 v 15:20

Mám najeto 13000 a s těmi vypadávajícími kvalty jsem na tom stejně..
Otázkou je, co s tím dál..

Figi25 (59) napsal 08.07.2017 v 20:37

Zajímavé hodnocení. S tím neutrálem je to divné.

• 24.000 2020

Jaro 2020, servis 24.000: - filtry a olej Repsol 10W40 - brzdová kapalina - seřízení ventilů (potřeba odstrojit půlku motorky...) - našli načnutý propálený VN kabel - intenzivní čištění řetězu - spláchnutí moto

Typ: Údržba
    Vloženo: 30.03.2020
    Uskutečněno: 16.03.2020
  • Revize 12.000 km

Po naskákání prvních servisních 12.000 nastal čas na nějaké resumé. Afrika, velká motorka, splňuje přesně to, co jsem od jízdy na motorce očekával. Sem tam šotolina, polňačka, asfaltový přesun. Krásně žehlí nerovnosti n

Typ: Údržba
    Vloženo: 24.05.2018
    Uskutečněno: 24.05.2018
  • Revize 3.000 km

Čas na nějaké resumé po prvních pár km: Převodovka si krásně sedla, vypadávající kvalty jsou již minulostí. I při rychlé a maximální akceleraci přesně zapadají bez hlučných či jiných nežádoucích projevů. Při projíž

Typ: Reportáž
    Vloženo: 14.08.2017