Honda CB 125F (2017)

Vlastník Yukish
Vloženo 19.4.2018
Aktualizováno 5.3.2023

Vloženo: 08.10.2018, Uskutečněno: 08.10.2018, Zhlédnuto: 41x

Posledním mým prázdninovým cílem byla Vídeň, ale vzhledem k vyčerpanosti a nízké hladině "cestovatelské energie" jsem tento výlet odkládal. Nakonec jsem se jedno ráno kousl a řekl jsem si, že jsem si dal za úkol to projet... Je přece blbost mít na skříni nalepenou mapku a vybarvenou Vídeň, když tam nepojedu...

Čas výjezdu - jako obvykle.
vítr - foukal
snídaně - tentokrát výjmečně byla doma

V rakousku se za dálniční známku platí a já, jelikož se snažím ušetřit kde se dá, jsem opět využil jízdy po neplacených okreskách. Cesta byla klidná (i z toho důvodu, že Vídeň oproti minulé cestě do polska byla podsdtatně kratší), nějakých 130 kilometrů. Okresky byly prázdné a působilo to až divně, že jedu tři vesnice úplně sám po zánovním asfaltu. Na druhou stranu je pochopitelné, že když je vedle dálnice, není důvod se v autech plahočit klikatou silnicí.

Jak jsem se blížil k Vídni, hustota provozu začala pomalu narůstat. Při průjezdu kolem cedule označující, že jsem dojel do cíle jsem hledal vhodné místo na zastavení. Vedle silnice byla cyklostezka. Slezl jsem z motorky a odskočil jsem si do nedalekého křoví... Během návratu k motorce jsem našel méně vytíženou silnici, kde je ta cedule taky, takže následoval přesun. (to jsem ale ještě nevěděl, jak velká Víděň doopravdy je)

Fotky u cedulí (ano, zastavil jsem u více. jsem takóvý úchyl vyhledávající cedule ) proběhly dle plánu a tak následovala cesta do centra.

Jedu... jedu... Tohle že je Vídeň? vždyť to vypadá jak nějaká vesnice 0_o . Autobus! zkusim jet za ním kam mě dovede... Hele, koleje šaliny. Bingo!

Otvírám mapu a hledám, jestli jedu správným směrem. No samozřejmě že nejedu. Otočit. Po cca 30ti minutách motání se dojíždím do (pro mě) známeho "centra", kde hledám místo na zaparkování motorky. Při nálezu zapadlé ulice odbočuji a hledám flek. Na internetu jsem našel, že o víkendu mají ve vídni parkování zdarma. (jistý jsem si ale nebyl, protože moje němčina... no na to že jsem se ji na základce učil 3 roky si nepamatuju už skoro nic )

Zaparkoval jsem před něčím, co vypadalo jako studentská kolej a nějaká fakulta (nejspíš fyziky/ geologie?). Přišlo mi ale divné, proč má vedlejší budova ostrý dvaapůl metru vysoký plot a vypadá jak z hollywoodského filmu. No jasně! Americké velvyslanectví , tak to chce svačinu.

Po procházce městem startuji motorku a vyrážím směr Rathaus v naději, že se mi podaří ukořistit fotku morotky před radnicí. HA! Zákaz vjezdu... Ale když slezu a dotlačím?

Začal jsem tlačit 140 kilo na ideální pozici. Umístil jsem ji na kraj chodníku a doufal, že mě nikdo nezačne pucovat, že tam nemám co dělat.
Rychle... cvak! Super a rychle pryč! (bohužel jsem zjistil, že fotka je rozmazaná, a navíc na ní mám i dva české cyklisty ). Tak jsem si pak našel pěknou červenou stavbu pod stromy, kde už se fotka podařila lépe.

Co mě ale překvapilo, že Vídeňský parlament vypadá, jak kdyby mela přijít zombie apokalypsa. Kolem dokola mají vysoký hnusný plot z plechu a strážnní budky... Je to škoda, protože to bývala jedna z mých oblíbených staveb a taky jeden z foto cílů hned po radnici .

Domů se jelo taky hezky a navíc, nejel jsem s prázdnou (voda z pítka kousek od místa kde jsem parkoval ).

Motorka to celkem zvládala, ale bohužel můj zadek nic moc, takže do konce roku už to bude spíš jen občasné cestování do školy, ale prázdninový cíl velké trojky jsem splnil a teď už můžu konečně vklidu spát a nechat si zdát o cestě do Japonska

• Moto v servisu

Tak mi mršku v Hondě dali do kupy. Konečně mi přestal bláznit tachometr a motor (zatím) běží jak má. Příčina prý byla neseřízení ventilů ... bohužel peněženka zaplakala ... 2850,- Jako další by bylo dobré vyměnit řetě

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 08.08.2019
    Uskutečněno: 08.08.2019
  • Mrcha se rozpadá

"Se mi vysypal motor nebo co??..." Za hlasitého cinkajícího zvuku, jak kdyby někdo táhl klíče na špagátu po zemi zastavuji na chodníku. Zkoumám co to bylo za démonické zvuky vycházející z oblasti motoru. No jistě...

Vloženo: 17.07.2019
    Uskutečněno: 08.07.2019
  • Jaro aneb sezóna nekončí

Po defakto nepřetržitém ježdění i přes zimu, kdy jsem motorku drhnul jako blázen od soli a bordelu je tu konečně jaro, ale... Ó jaké to bylo mít v zimě silnici jen pro sebe ... teď vidím motorky na každém kroku a př

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.04.2019