bmw_renocar_r_1300_gs_adv

Honda CRF1000L Africa Twin (2017)

Vlastník Kratas21
Vloženo 30.6.2017
Aktualizováno 9.8.2017

Vloženo: 30.03.2020, Uskutečněno: 16.03.2020, Stav tachometru: 23650 km, Zhlédnuto: 14x

Jaro 2020, servis 24.000:

- filtry a olej Repsol 10W40
- brzdová kapalina
- seřízení ventilů (potřeba odstrojit půlku motorky...)
- našli načnutý propálený VN kabel
- intenzivní čištění řetězu
- spláchnutí moto
- rozpočet na servis 17.000 Kč ...

Pocitově výborné. Ovšem na jaře to vždycky trhá asfalt i s rukama ať už servis byl nebo ne. Od návratu ze servisu však motor na volnoběh nebo v mírné zátěži cvaká jako šicí stroj. Jako jsem již zaregistroval na své staré CB750. Uvažuji, jestli je to závada, chybně provedený servis nebo vlastnost tuhšího oleje (doposud byl 10W30). S čímž pravděpodobně souvisí výrazně tuhší spojka na stisk.

V posledním logu jsem uvedl spotřebu nad 5 litrů. Avšak od doby, co jsem dofoukal předpisově kola a provádím řádnou pravidelnou údržbu řetězu, se spotřeba stabilizovala na 4,5 při běžném ježdění asfalt / louka 60% / 40%.
Nevím, jestli stárnu, ale začíná mne po hodince ježdění bolet prdel.

Byl jsem upozorněn na slabší zadní brzdové obložění s dojezdem cca 8.000km. Brzdím přední i zadní současně. Pravdou je, vybavím-li si nějaké kritické momenty, že vždy šlo ABS na zadním kole, ale na předním ne. Musím si zvyknout na pedál příliš zbytečně nešlapat.

Závěrem - hned na první vyjížďce jsem podcenil náklon svahu a kluzkého povrchu a de facto v nulové rychlosti na bahýnku s motorkou hned zaryl.

• Revize 12.000 km

Po naskákání prvních servisních 12.000 nastal čas na nějaké resumé. Afrika, velká motorka, splňuje přesně to, co jsem od jízdy na motorce očekával. Sem tam šotolina, polňačka, asfaltový přesun. Krásně žehlí nerovnosti n

Typ: Údržba
    Vloženo: 24.05.2018
    Uskutečněno: 24.05.2018
  • Revize 3.000 km

Čas na nějaké resumé po prvních pár km: Převodovka si krásně sedla, vypadávající kvalty jsou již minulostí. I při rychlé a maximální akceleraci přesně zapadají bez hlučných či jiných nežádoucích projevů. Při projíž

Typ: Reportáž
    Vloženo: 14.08.2017
    Uskutečněno: 14.08.2017
  • Prvních 1000 km

1000 km během 5 dní od koupě: Na můj vkus často vyskakují kvalty. Snažím se kopat kvalty řádně a precizně, přesto se 2x - 3x za vyjížďku stane, že kvalt v záběru po pár sekundách po přeřazení vyskočí do falešného neut

Typ: Údržba
    Vloženo: 08.07.2017