renocar_zari

ČZ 250/485 (1982)

Vlastník Radek2107
Vloženo 23.2.2021
Aktualizováno 28.9.2021

Vloženo: 08.08.2021, Uskutečněno: 08.08.2021, Stav tachometru: 27770 km, Zhlédnuto: 28x

Motorku nemám zatím tak odzkoušenou, jak by bylo třeba. Napravit to měl víkendový výlet k Jirkovi, členovi moravské sekce našeho gangu . Původně jsem chtěl jet na Kawě.
Čekalo mne zhruba 230 km. Jirka musel být natelefonu jako ČZ assistance, kdyby něco. Jak jsem již mnohokrát zmiňoval, velmi nerad používám silnice první třídy a snažím se jim co nejvíce vyhýbat. Tak byl ustanoven i plán cesty. Luštěnice - Nymburk - Kouřim - Uhl. Janovice. Pak jsem se stočil k Čáslavi, protrpěl úsek do Golčova Jeníkova, pak Chotěboř - Přibyslav - Polná - Velké Meziříčí. Do té doby motorka jela obstojně, žádná velká hitparáda, ale jela. Poté jsem propásl možnost dotankovat a jeda dlouhou dobu na reservu mi v Jinošova došel benzín. Zhruba 15 km od cíle cesty. No nejsem to kus vola? Využil jsem Jirku, který mi přivezl drahocennou tekutinu. V době čekání jsem přemýšlel, co může způsobovat znatelný pokles výkonu. Vlivem vibrací povolený levý přední blinkr nepovažuji za velkou závadu. Také mne znervózňovalo pískání ozývající se z pod deklu na straně zapalování.
K Jirkovi jsem sotva dojel, před vraty zdechla motorka úplně. Okamžitě bylo potřeba zaujmout místo v garáži a řešit závadu. Pískání bylo spojeno s úbytkem výkonu. Suchá vačka zcela ohoblovala pertinax na kladívku a tím pádem se zmenšil předstih na minimum. Vačku jsme namazali, předstih jsem prostě zvětšil od od oka na náhodu. Je to až neuvěřitelné, ale trefil jsem to tak, že motorka jede lépe než na začátku. . Večerní grilování už mohlo probíhat v uvolněné náladě.
Ne že bych motorce plně nevěřil, ale přesto jsem byl rád, že mne Jirka doprovodí na cestě domu. Přidal se k nám i jeho švagr Mirek, další člen gangu. Byl jsem ve výběru stroje poněkud v nevýhodě. Moje ČZ 250 a proti mě BMW R1150 a Honda Afrika Twin 1000. Nevadí. Jeli jsme podobnou trasu jako já sám den předtím. Ač výkonově indisponován, jízdu jsem si užíval. Cesta č. 351 z Třebíče na Polnou, to je paráda. Motorka oproti včerejšku jela fakt pěkně. V Golčově Jeníkově se musel odpojit Mirek na Africe, Jirka na BMW to se mnou dotáhl až do Nymburka. Tam se naše cesty definitivně rozdělily. Já to měl domu 20 km, Jirka skoro 200.
Tímto výletem se vychytaly další mouchy. Vzešel z něj jeden závazek: objednám VAPE. V mé 477 slouží moc dobře a tady Kleopatra si ho zaslouží taky.

cmiral (6) napsal 09.08.2021 v 15:20

Super zážitek, taky mám Čz 250 ale 475 tak vím jak ten skoro stejný motor 250 nede
Vlastním kulatice Čz a Jawa, Vape mám ve 354 a 559 a jezdí obě naprosto spolehlivě už několik let.

Milan1963 (294) napsal 08.08.2021 v 20:13

• Malý výlet Nymburskem

Nechtěl jsem, aby se nedělní předobědí stalo chvílí nudy, tak jsem zašel do garáže, zajel si do kanystru pro benzín a vytáhl na světlo boží strakonický skvost. Nevěděl jsem přesně kam, prostě za nosem. Jel jsem si na po

Vloženo: 05.06.2024
    Uskutečněno: 02.06.2024
  • První jízda v roce 2024

Ano, sice je ještě únor, ale sluníčko, bezvětří, suché silnice a teplota +9 stupňů neodbytně posilovaly chuť projet se na motorce a zároveň odzkoušet nově nainstalované vape (viz minulý záznam v deníku). Fajn okruh v ok

Vloženo: 20.02.2024
    Uskutečněno: 18.02.2024
  • Instalace VAPE

Prostě to muselo přijít. Vylepšení motorky zapalováním VAPE. Ano, není to zadarmo, ale vzhledem k tomu, že na motorce hodlám jezdit a pokud možno méně se v ní hrabat, jsem nakonec zainvestoval. První dilema: odstříhat n

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 20.01.2024