renocar_zari

Vlastník kristufino
Vloženo 3.1.2022
Aktualizováno 3.1.2022

Vloženo: 29.01.2022, Uskutečněno: 29.01.2022, Zhlédnuto: 13x

Pro delší cesty jsem pořídil nezbytné kufry. Jelikož na motorce jsou nainstalovány monokey nosiče, vybral jsem Givi E36. Už se nevyrábí, mají nástupce, ale mě se tvarově líbily víc než současné modely. Takové to "retro" a ke starší motorce sedí. Už dlouho jsem po nich pokukoval a teď se naskytly v dobrém stavu za solidní peníz.

Koupeno přes bazoš od p. Bučka X-MOTO Rousínov. Mohu doporučit, skvělá komunikace, rychlé zaslání.

Ke kufrům byly 1 + 2 klíče, tak jsem hned pro jistotu nechal u zámečníka udělat od každého klíče 2 kopie, abych měl co ztrácet. Vtipné je, že jsem po instalaci zámků zpět na kufry zjistil, že jsou totožné, takže jsem nemusel nechat dělat tolik klíčů.

Jelikož kufry byly starší, tak jsem je rozebral a pořádně umyl. Chvilku jsem laboroval jak vyklepnout zalisované panty, ale nakonec jsem na to přišel. A ani to nebolelo. Na jednom z kufrů chyběla původní červená linka, tak jsem ji sundal i z druhého kufru s tím, že linky obnovím. A když už to budu dělat, chtěl jsem reflexní folii. Bezpečnosti není nikdy dost, tak ať jsem pořádně vidět.

Sháněl jsem nejdřív u reklamek, jestli by mi neřízli 5 mm proužek, ale nejlevnější, co jsem sehnal bylo za 300,-. Ne že bych byl škrt, ale za kousek samolepky mě to přišlo docela dost. Nakonec jsem se rozhodl koupit metr 5-ti centimetrové reflexní pásky. Je to třída III s nejvyšší odrazivostí. Původně jsem chtěl klasickou červenou (třída I), takže jsem byl zvědavý jak to na kufrech bude vypadat, protože páska není jednolitá červená, ale jsou patrné takové "diamanty", něco jako se lepí na náklaďáky. 5 milimetrové pásky jsem si říznul sám odlamovacím nožem za pomoci rovné hrany vodováhy. Takhle mě to i se zásilkovnou přišlo na 110 kaček.

Instalaci jsem se snažil udělat pořádně. To znamená, že jsem prolisy pořádně odmastil technickým benzínem a nahřál horkovzdušnou pistolí, aby se lepidlo pěkně chytlo.

Ani ne za půl hodiny bylo hotovo. A výsledek? Posuďte sami. Já jsem nadmíru spokojen. Ještě dodělám logo a bude hotovo. Kdyby někdo z Liberce a okolí chtěl, zbylo mi dost pásky.

Už se nemůžu dočkat na sezónu, až je budeme moci využít...