renocar_zari

Moto Guzzi V7 Classic (2011)

Vlastník Metal_Heart
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 18.1.2024

Vloženo: 24.08.2022, Uskutečněno: 23.08.2022, Stav tachometru: 24600 km, Zhlédnuto: 19x, Firma: FIRMA:Motoškola - Míra Lisý (Svinaře)

Na kurs zatáčení v motoškole Mirka Lisého se mi podařilo přihlásit na poslední chvíli, jako náhradník za onemocnělého účastníka. Kurs se měl konat v úterý 23.8. v Písku na Hradišti, takže pro mě za humny, a podle předpovědi mělo jen mírně sprchnout.
Tak jo, jdeme na to. Je úterý ráno, chvíli před devátou, a leje jako z konve. To se přežene, říkám si, nepromok nechávám v kufru, abych ho potom nemusel sušit, než natankuju a objedu město, bude přece po dešti...
Jak jsem se mýlil! Na Hradiště dorážím kolem půl desáté, Mirek s dodávkou a týmem už jsou na místě, účastníci postupně přibývají. Pořád leje, na trati louže vody, začíná mě jímat hrůza. Vytahuju nepromok (mám jenom bundu), a stále doufám, že přestane pršet.
Nepřestává. Kolem desáté se Mirek ujímá slova, představuje nám tým instruktorů, dostáváme nezbytné organizační a bezpečnostní pokyny, a jeden po druhém vyrážíme na trať. Zatáčky jsou ostré, krátké, a mokré! A je jich spooousta, na tak malou plochu jich snad víc ani vměstnat nejde. Začátky jsou krušné, jsem na motorce ztuhlý, jako v křeči, bojím se naklonit, bojím se zatočit, bojím se brzdit, bojím se všeho. Postupně se to ale poddává, Mirek předvádí chybné i správné průjezdy zatáček, a pomalu to začíná jít. Přestávám v pomalých zatáčkách řadit jedničku, už to zvládám na dvojku. Brzdit co nejmíň, netahat zbrkle za plyn, pracovat tělem, a postupně skoro přestávám ten déšť vnímat. Nakonec dokážu projet celý okruh bez brzdění, s levou rukou na nádrži (s výjimkou přeřazování), některé pasáže mě začínají i bavit. Samozřejmě, jsem pořád opatrný, k dokonalosti mám ještě hodně daleko. Závodník ze mě už asi nebude, ale to ani nebylo účelem. I za ten déšť jsem nakonec rád, posunul jsem se mnohem dál, než jsem zpočátku doufal, i když jsem neošoupal poserproužky a neobrousil stupačky. Teď už jen přenést nabyté poznatky do praxe na silnici.
Jaký je tedy výsledný dojem z celé akce? Jednoznačně pozitivní! Mirek a jeho parta mají svůj byznys dokonale zmáknutý, nepromarníte ani minutu času, za svoje peníze dostanete maximum. Když jsme u peněz, laciné to není, ale rozhodně nelituju. Beru to jako investici. Příští rok si kurs určitě zopakuju, a možná i na ty stupačky dojde. Pršet by už ale nemuselo…

elvis78 (178) napsal 25.08.2022 v 15:07

Na uzavřené trati se asi jezdí dobře a člověk se tam nějako rozjezdí. Ale v provozu musíš stejně dávat majzla, pokud to tam nemáš projetý jako okruh tak musíš počítat se štěrkem, s bílejma čarama - ty kloužou kurevsky na vodě, že se zatáčka ještě víc zavře a nebo se tam objeví překážka. To je pak takovej kurz podle mě zbytečnej. Osobně bch prachy spíš vynaložil si zajet do Alp, tam se dá poserproužek celkem změnšit i v provozu Jednou jsem tam byl a chci se tam vrátit

• Nedělní výlet k Lužnici

Sobotní odpoledne bylo věnováno Vltavě, a protože nerad jezdím jen tak, rozhodl jsem se v neděli zjistit, jak je na tom Lužnice. Hned, jak jsem vyměnil dřevěný kolíček za ten správný šroubek (a preventivně zkontroloval

Vloženo: 27.09.2024
    Uskutečněno: 22.09.2024
  • Kolem Orlíku na Svatou Horu (i s drobnou závadou)

Letošní povodně naštěstí v jižních Čechách moc neřádily, ale vody v řekách bylo i tak víc než dost. Takže nápad na jeden z posledních hezkých zářijových dnů se nabízel, jet zkontrolovat stav vody v Orlické přehradě, stav

Vloženo: 22.09.2024
    Uskutečněno: 21.09.2024
  • Přehrady v Praze a okolí

Přehrady kolem Prahy jsem měl v plánu už delší dobu. Dokonce i trasu jsem měl uloženou. A v neděli 8. září, možná poslední hezký letní den, nastal čas ten plán uskutečnit. Začátek byl naplánovaný přes Blatnou, Březnic

Vloženo: 17.09.2024
    Uskutečněno: 08.09.2024