renocar_zari

Honda PCX 125 (2016)

Vlastník trekr
Vloženo 12.5.2019
Aktualizováno 11.8.2020

Vloženo: 18.06.2023, Uskutečněno: 18.06.2023, Stav tachometru: 10200 km, Zhlédnuto: 25x

Dobrý den. Dnešního dne jsme s kolegou vyrazili na skútrech kolem Frýdku-Místku.
Vyjeli jsme z města Frýdlantu nad Ostravici, kde jsme se sešli na benzince.
Jeli jsme na Metylovice, Lhotku až do Kozlovic. V Kozlovicích jsme odbočili směr Hukvaldy. Kolem obory jsme jeli až do centra. V centru u hotelu Hukvaldy jsme odbočili doprava směr obec Hájov. V obci Hájov jsme pokračovali v jízdě kolem hostince až na rozcestí Příbor a Hájov, kde jsme odbočili doprava na komunikaci, která směřuje vedle D48 do Rychaltic. V Rychalticích pod mostem jsme odbočili doleva na komunikaci 486 směr Frýčovice a Brušperk.
Po vjezdu do obce Brušperk jsme odbočili doprava Borošinskou ulici kolem dvou křížků k vodní nádrži Brušperk. Vodní nádrž Brušperk je protipovodňová přehrada postavena po povodních v 60. letech 20. století. Vodní dílo je využíváno k rybaření a k rekreaci. U přehrady je vybudováno dětské hřiště a restaurace.
Zapakovali jsme skútry, udělali přestávku, prohlédli okolí. Zhodli jsme se, že občerstvení uskutečnímu v cukrárně v Paskově.
Po 486 jsme jeli do obce Krmelín, kde je na Krmelínském kopci vybudovaná vodní nádrž a vodojem, dřevěný kříž a z dálky viditelné plastiky Památník vodě.
Přes obec Oprechtice jsme dojeli na křižovatku u hřbitova. Po odbočení doleva jsme pokračovali k rybníku Kuboň a do Paskova. Zaparkovali jsme skútry u kostela svatého Vavřince, protože hned naproti je cukrárna Fantazie, kde jsme se občerstvili zmrzlinou, birelem a kávičkou.
Kostel sv. Vavřince byl postaven v první polovině 18. století ve stylu selského baroka hraběnkou Maria Paula. Dříve zde stál dřevěný kostelík.
Z Paskova jsme jeli přes most a řeku Ostravici do Řepiště. V obci stojí krásný dřevěný kostel. Kolem kostela se nachází místní hřbitov.
V Řepišti jsme odbočili kolem točny autobusů ke kapli svatého Floriána. Po ulici Zemědělské jsme jeli směr Rohov. Dojeli jsme silnici mezi polemi až k studánce v Hájku.Stojí tam kaple Povýšení sv. Kříže. Je postavená z desek. Po kamenném schodišti dojdeme ke studni.
Dále jsme jeli k Bezručové vyhlídce na vrcholu kopce Černá zem 374 m.n.m.
V místě je občerstvení, sochy a výhledy do okolí.
Po silnici 473 jsme pokračovali do města Frýdek-Místek. Po 477 jsme jeli až k židovskému hřbitovu a potom doprava ke kružáku u hostince U Křivého psa.
Odbočili jsme směr Frýdlant n.O.. Přes obec Baška jsme dojeli do Frýdlantu.
Na benzince jsme probrali u kafe naši cestu a rozloučili se.
Až na pár kapek za FM jsme měli pohodovou cestu, hlavně jsme dojeli vpořádku domů. Hezký den všem. Zdeněk

• Oderské rozhledny.

Klidná a slunná sobota vybízela k delší vyjížďce. V 11 hodin jsme nasedli na skútra hondu pcx 125 a vyjeli směr Frenštát pod Radhoštěm. Z Frenštátu p. R. jsme jeli po silnici č. 483 do Mořkova, kde na křižovatce u benzín

Vloženo: 11.08.2024
    Uskutečněno: 10.08.2024
  • Výjezd po roce do okolí.

V neděli 23.6.2024 jsme po telefonické dohodě sešli na benzinové pumpě AVANZ GROUP ve Frýdlantě nad Ostravici. Všichni jezdíme na Hondě PCX 125 v hnědé barvě rok 2017. Byla to nejvíce prodávaná barva. Z místa setkání j

Vloženo: 29.06.2024
    Uskutečněno: 23.06.2024
  • Veterán muzeum Podlesí a okolí.

Zase jsme vyjeli. Předpověď ukazovala krásný slunný den a minimálně 22 st.C. Vyjeli jsme z Frýdlantu nad Ostravici po silnici č. 483 do města Frenštátu pod Radhoštěm. V Kunčicích pod Ondřejníkem jsme minuli zajímavou ro

Vloženo: 17.09.2023
    Uskutečněno: 17.09.2023