Jawa 660 Sportard/Adenium (2015)

Vlastník Milan1963
Vloženo 3.7.2015
Aktualizováno 31.12.2020

Vloženo: 18.06.2023, Uskutečněno: 18.06.2023, Zhlédnuto: 34x

Někdy v týdnu jsem se domluvil se dvěma kamarády, že si uděláme malý výlet na našich Jawách, když jsme před měsícem byli na srazu Jaw 650 a 660 a od té doby - nic. Cílem bylo Lipno. Sám jsem tam byl několikrát, ale asi dvakrát autem, vícekrát na kole ( vždy po ose až tam ) a pouze jednou, někdy v roce 1993 na motorce. Tehdy ještě na pérákovi. Takže - vlastně premiéra s Jawou 660.
Sraz jsme měli u kempu Knížecí rybník nedaleko Tábora, ve 12 hodin. V kempu se zrovna konaly veslařské závody. Všude bylo plno lidí, aut i motorek. Potěšil mně pohled na 2 tam zaparkované Simsony a jedno starší BMW. A pryč odtud...
Po dálnici jsme dojeli do Č. Budějovic. Tady malinko odbočím a prozradím na sebe to, co bych neměl. Jawu 660 mám 8 let a nikdy jsem nezkusil, kolik maximálně jede. Dnes na prázdné dálnici před Budějicemi jsem to tedy zkusil. Plný plyn , pokrčení za plexi - a na tachometru asi 158 km / h. Víc nejela. Skutečnost může být někde kolem 150 km / h. Tak už to vím...povolených 130 na dálnici jsem překročil a to běžně opravdu nedělám.
První zastávka byla v rybářské restauraci v Rožmberku. Oběd byl velmi dobrý. Potom pár fotek s hradem a jedeme dál. A - samotné Lipno. Jeli jsme po "necivilizovaném" pravém břehu. Přejezd přes jezero jsme zvolili z Kyselova do Dolní Vltavice přívozem. Předtím jsme ale ne chvíli zajeli navštívit kolegy v Rakousku. Přívoz jezdí každou celou hodinu. Jízda stojí 60 kč za moto a 40 kč za člověka. Krásná cena za ten zážitek...
Po přistání ve Vltavici jsme hned zajeli k místnímu kempu a dali si kávu a zmrzlinu - obojí výborné. A jedeme do Hořic na Šumavě. Tam je nejen historické náměstí, ale i památník připomínající jeden nehezký čin komunistické moci. U památníku jsme se zastavili a udělali pár fotek. Není vždycky veselé to, co jsme si tam přečetli. Fotku přidávám.
Potom ještě zastávka v nonstop pekařství v Č. Krumlově pro koláčky a cesta domů. Ledenice, Třeboň, J. Hradec...
Najezdil jsem 297 kilometrů. Hezkých kilometrů. Po dnešní vyjížd'ce jsem opravdu spokojen, za půlden se stihne dost zajímavostí k vidění a když navíc motorka jede jak kvalitní švýcarské hodinky, není důvod netěšit se na nějaký další výlet.

epsilon (2) napsal 24.06.2023 v 09:36

Milan, k tej max. rychlosti si pripočitaj 10%, lebo máš snímač na tacho ako zo 17 kolesa a ty máš vpredu 19. Tacho ti tým pádom ukazuje o 10% menej. Ja som na mojej mal max zaznamenanú 174 na GPS. Inak paradny vylet, lebo tieto miesta okolo Lipna som tiež prešiel na mojej 660.

1 reakce

Milan1963
Milan1963 07.07.2023 v 20:32

Moc děkuju, o těch 10 % jsem vůbec nepřemýšlel.

ghrohe (3) napsal 19.06.2023 v 19:22

paráda

BIG-daddy (29) napsal 19.06.2023 v 10:54

SUPER VEJLET

Kire640 (21) napsal 19.06.2023 v 08:57

Milane

SLAY (863) napsal 19.06.2023 v 02:26

Pěkný trip .Okolí Lipna stojí za projetí .Ta cena privozu mě překvapuje před pár lety jsem platil jen o 2o min.

Hyacint (43) napsal 18.06.2023 v 23:56

Pěkný výlet.

Pupi04 (42) napsal 18.06.2023 v 23:33

Parádní jízda

• Další setkání. Už 18. ročník srazu Jaw 650 / 660

Máme rok 2024, květen a to pro nás majitele , příznivce a také bývalé majitele znamená jediné : bude další sraz - klubový sraz - i když žádným oficiálním klubem nejsme. Letos již XVIII. ročník. Konal se na Třeboňsku.

Typ: Sraz
    Vloženo: 25.05.2024
    Uskutečněno: 18.05.2024
  • Šoupátka ve Studené

Sobota 4. května, motorkáři už vesměs vyjeli, ale oficiální otevření motosezony v našem okolí ( část okresů JH a PE ) bylo právě v tento den ve Studené. Akci pořádal oficiálně Veteranspolek Studená. Veteránů moc nepřij

Vloženo: 04.05.2024
    Uskutečněno: 04.05.2024
  • Velikonoční vyjetí

Sobota, Velikonoce, odpoledne volno, kamarád s Jawou 650 mi volá - a prý pojed' se někam projet. Proč tedy ne ? Kamarád letos ještě nevyjel, takže jde o jeho letošní premiéru. A já ? Sice něco už mám naježděno, ale to

Vloženo: 31.03.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024