Jawa 660 Sportard/Adenium (2015)

Vlastník Milan1963
Vloženo 3.7.2015
Aktualizováno 31.12.2020

Vloženo: 08.08.2023, Uskutečněno: 08.08.2023, Stav tachometru: 60000 km, Zhlédnuto: 60x

Letošní zahraniční motodovolená mně a mojí Jawu 660 přivedla na Balkán. Tato cesta byla původně myšlenkou kolegy Jirky, který ale nakonec nejel. Jeli jsme tedy tři - já, Ghrohe s Jawou 650 a Kalup s Hondou 700 NC.
Běžně mívám týden dovolené vcelku. Letos jsem si vyžádal týdny dva. Po schválení zaměstnavatelem jsem musel využít týdenní celozávodní dovolenou, takže termín byl daný. Přelom července a srpna. Před 50 lety jsem s rodiči jezdil embéčkem do Rumunska i Bulharska k moři. Letos jsem si tedy tuto cestu i stejnou trasu zopakoval. Hlavním cílem bylo jako tehdy moře, resp. projet pobřeží z Rumunska do Bulharska a k tomu nakouknutí do Turecka - anebo z Bulharska jet přes severní Řecko domů. Tento plán ale nevyšel tak jak měl...
Sešli jsme se v Dun. Strede. Odtud jsme projeli po dálnici Mad'arskem do Rumunska. Všude byly kolony aut, dálnice ucpané, souběžné silnice také. Navíc Ghrohe měl problémy s rukou, každou hodinu jsme museli zastavovat. To byl nečekaný zásah do rychlosti přesunu. Počítal jsem, že cesta bude trvat asi 11 dnů, ale už od počátku bylo zřejmé, že při zdolání jen 350 nebo 400 km denně to nevyjde.
K moři jsme se dostali po 4 dnech a to v rumunské Konstantě. Spím zásadně pod stanem, ale najít kemp byl problém. Kolem pobřeží rostou desítky nových hotelů...a mizí kempy. Přesto - podařilo se a kemp v Mamaji byl hezký, i pláž, moře.
Po příjezdu do Bulharska jsme se ubytovali v kempu na Slunečném pobřeží. Navštívil jsem Varnu, ochutnal bulharská jídla a jeli jsme dál. Do Nesebaru, historického města. Návštěva po 50 letech nezklamala.
Další kemp jsme našli u Sozopolu. Tady se kolegové rozhodli, že dál nepojedou, ale vrátí se Rumunskem do Banátu a odtud nějak domů. Mně už mimo jiné tlačil čas, nutně jsem potřeboval zrychlit a to jsem chtěl , pokud už ne do Turecka, aspoň na turecké hranice do obce Rezovo. Banát ani hory mně nikdy nelákaly, takže jsme se rozdělili. Já navštívil Rezovo, udělal pár fotek a musím napsat, že to mi hodně zlepšilo náladu, nabilo mně to energií a v klidu jsem mohl jet domů. Trasu Burgas - Sofie jsem jel zčásti po dálnici, zčásti po souběžné silnici. Motorka jela skvěle, já se cítil dobře a tak jsem si "nadělil" životní rekord - skoro 800 km za jediný den. Další den jsem jel podobně - přes celé Srbsko a Mad'arsko do termálů ve slovenském Štúrově. Cestou jsem si prohlédl srbské město Perečin.
Dojet ze Štúrova domů byla už vlastně lahůdka.
Shrnuto - naježděny skoro 4000 km. velká část po dálnici. Mně dálnice nevadí, pokud je málo času, velké vzdálenosti a člověk chce něco vidět, není ani jiná možnost - a tento typ cestování mi maximálně vyhovuje.
Jen si říkám - do Turecka jsem zajet mohl. Rychlý přesun od hranic do ČR mi ukázal, že den i dva jsem mohl Turecku věnovat. Tak snad za rok...

elvis78 (141) napsal 13.08.2023 v 14:02

parádní trip. Tak já snad zase pojedu nějaký tuzemský půldenní

hofi01 (13) napsal 13.08.2023 v 12:24

Pěknej výlet Milane já už zpracovávám fotky

Milan1963 (278) napsal 11.08.2023 v 22:57

Díky za příznivé komentáře. Já jsem s letošní motodovolenou spokojen.

Guga (72) napsal 10.08.2023 v 05:38

Paráda

Miraz250 (16) napsal 09.08.2023 v 20:18

Naprosto úžasný výlet to je fakt paráda co jsi všechno projel.

strejda (0) napsal 09.08.2023 v 12:35

Ahoj Milane, absolvovali jste pěkný a náročný výlet, klobouk dolu.

Kire640 (21) napsal 09.08.2023 v 10:17

Pěkné. Ať je na co vzpomínat

Juraj22 (170) napsal 09.08.2023 v 07:09

Chlape jsi borec, sám, ode mě máš palec nahoru
Už jen proto, že sám to nezvládám....

kehaj (19) napsal 08.08.2023 v 23:33

800km dobrej výkon, já mám maximum 650km. Jízda v partě asi má svý výhody ale taky nevýhody (kudy, kdy, kam) proto jezdím sám, teda s tou paní co s ní bydlím ale ta do toho nemá o kecat.

Hyacint (43) napsal 08.08.2023 v 22:58

Pěkný výlet. 800km za den, tak to je teda výkon.

Sema (23) napsal 08.08.2023 v 22:06

Pěkné

SLAY (863) napsal 08.08.2023 v 21:54

Chlape máš můj obrovský respekt a obdiv Sam bych se k něčemu takovému neodvážil. A 800 za den jasný že sólo to jinak ubíhá ale tolik .Jsi prostě frajer.

Metal_Heart (6) napsal 08.08.2023 v 21:28

Respekt!

Pupi04 (42) napsal 08.08.2023 v 20:54

Hezká cesta
Já třeba nejraději jezdím sám, třeba i proto, aby se mi nestalo něco podobného...
Jinak pěkné povídání a něco málo k inspiraci

• Další setkání. Už 18. ročník srazu Jaw 650 / 660

Máme rok 2024, květen a to pro nás majitele , příznivce a také bývalé majitele znamená jediné : bude další sraz - klubový sraz - i když žádným oficiálním klubem nejsme. Letos již XVIII. ročník. Konal se na Třeboňsku.

Typ: Sraz
    Vloženo: 25.05.2024
    Uskutečněno: 18.05.2024
  • Šoupátka ve Studené

Sobota 4. května, motorkáři už vesměs vyjeli, ale oficiální otevření motosezony v našem okolí ( část okresů JH a PE ) bylo právě v tento den ve Studené. Akci pořádal oficiálně Veteranspolek Studená. Veteránů moc nepřij

Vloženo: 04.05.2024
    Uskutečněno: 04.05.2024
  • Velikonoční vyjetí

Sobota, Velikonoce, odpoledne volno, kamarád s Jawou 650 mi volá - a prý pojed' se někam projet. Proč tedy ne ? Kamarád letos ještě nevyjel, takže jde o jeho letošní premiéru. A já ? Sice něco už mám naježděno, ale to

Vloženo: 31.03.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024