Ducati Streetfighter 1098/s (2011)

Vlastník kadelYZF
Vloženo 30.6.2021
Aktualizováno 9.8.2023

Vloženo: 09.08.2023, Uskutečněno: 09.08.2023, Zhlédnuto: 46x

Ahoj všichni,

dlouho jsem nic nenapsal, ale teď je čas se s Vámi podělit o nové zkušenosti. Konkrétně o nových bačkorách na moji Duchnu.
Na předchozích gumách jsem najezdil cca 13 tis. km. To je na STF kur . . dost. I mě to překvapilo. Ale na mojí obranu, tak nějak jsem to s gumama vždycky uměl . Na předku byla sportovní Bridgestone BT-016 PRO, vzadu sportovně cestovní Bridgestone BT-023 – jeto 30% v tempu, 70% cestově (taknějak). Dle žargonu MotoGP – předek měkká, zadek střední směs. Co se týče jízdních vlastností, tak předek mi na suchu ustřelil jenom jednou na kruháči, když ještě nebyl zrovna ohřátej a zadek taky tak, jinak pohoda. Horší to bylo na mokru, kdy zadek rád tancoval a žil si vlastním životem, ale když si na to jeden zvykne, tak není problém, aspoň to bylo hravější. Do zatáček se mi zdál předek trochu tupější, ale nic co by vadilo. Na výjezdech zadek podržel.

No, blížila se dovolená a já jsem se musel poohlédnout po nové sadě. Už dlouho jsem chtěl vyzkoušet Mitasky. Proběhlo čtení recenzí a sledování video testů a bylo jasno. Se získanou zkušeností „měkká / střední“ jsem se rozhodl zachovat tuto volbu a tak šla na předek MITAS Sport Force+ a na zadek MITAS Touring Force. Vážení přátelé, ano. Hned po pár metrech byl rozdíl ihned patrný (jasně, nový gumy, ale…) ovladatelnost, hravost, ochota spadnout do náklonu, jen na to pomyslíš – super. Jo, říkal jsem si „opatrně vole, jsou nový“, jenže ono to šlo úplně samo a za chvíli jsem to vohejbal jak magor. Do náklonu to jde samo, na výjezdu jedna báseň a na brzdách stabilní. Ve vysokých rychlostech se nevlní a zahřátá je guma rychle. Mám tam u nás takovej testovací kruháč a tam kde mi předchozí gumky klouzly, tady se nedělo nic. Spokojenost. Jo a na vodě, kde se zadní Bridgka trhala, tady nic, prostě drží .

Najeto mám zatím cca 3 tis. km. bez jediného problému. Jsem zvědavý, kolik vydrží. Kdo přemýšlí o těchto gumách, myslím že nemusíte mít obavy z neznámého a směle do toho.

Andysss (0) napsal 10.09.2023 v 10:17

taky popřemýšlím. Díky za názor.

StiefTomas (1) napsal 09.08.2023 v 22:11

Kamos ma na SC57 taky sportforce a je s nimi spokojen. Akorat co se tyce predku tak porovnavas sport touring se sportovni gumou. Mam na K8 nazute S22 coz je srovnani s tvoji aktualni gumou a drzi neuveritelne. Ta guma zmolkuje jako hovado, ale nikdy nepusti... jen ta zivotnost 4.000km

Milan1963 (278) napsal 09.08.2023 v 08:33

Dobré doporučení - asi taky ty Mitasky zkusím.

• Desmo servis a tak

1.12.2021 - zima Venku cca 6°C, ale sem tam slunce a mě čekal odvoz Duchny do servisu, protože jsem jí slíbil velký Desmo servis. Že bych jel po ose? Počasí vypadalo "slibně". ALE - MOJA mi to rozmluvila a . . . dobře

Typ: Údržba
    Vloženo: 10.03.2022
    Uskutečněno: 10.03.2022
  • Poznatky

Sem budu průběžně doplňovat moje poznatky ze života s Italkou. Motor: - táhne od 3 tis. do haleluja - nežere olej - převodovka je přesná, ale proti japoncům je potřeba trochu síly - jde o zvyk - spojka - krásně h

Typ: Údržba
    Vloženo: 07.10.2021
    Uskutečněno: 07.10.2021
  • Soužití

Takže: Sezona ´21 je skoro za náma a já se tak ohlížím, jaká vlastně byla. No, byla rychlá . Od koupě jsem na STF nalítal cca 6 tis. km. a musím říct, že každý km jsem si užíval. Jak jsem na začátku tak trochu váh

Typ: Reportáž
    Vloženo: 22.09.2021