Suzuki DL 650 V-Strom (2019)

Vlastník Ondra640
Vloženo 4.10.2022
Aktualizováno 18.5.2024

Vloženo: 12.10.2023, Uskutečněno: 12.10.2023, Zhlédnuto: 81x

Stromek je doma rok a za tu dobu jsem najel skoro 9000km. Žádné poruchy ani problémy. Tankuju a mažu řetěz. Všechno je v cajku, až na předek. Nevelký zdvih a prachobyčejná vidle nedává příliš jistoty na více rozbitých cestách. Řidší olej trochu pomohl, ale jak se říká, z hovna bič neupleteš. Začal jsem uvažovat o výměně... celé motorky. Nový silniční Vstrom 800 - mě zklamal. Zdvihy stejné, tlumení nenastavitelné, motorka se mi celkově moc nelíbí. "Velký" Vstrom 800 - nechci dušová kola, podvozek asi super ale pro mě zbytečné... jezdím jen asfalt. KTM 790: lepší zdvihy +, nenastavitelé tlumení -, hlučnější motor -, elektronická výbava +. Když to vezmu kolem a kolem, dvakrát dokola a popřemýšlím :D 52kW mi stačí. Víc je fajn, ale znám se, že :) Výbava mi taky vyhovuje... jen ten předek. A prodat ji po roce se ztrátou minimálně 30 000kč po tom, co jsem do ní něco dal. Blbost. Tak jsem objednal kompletně nastavitelný vnitřek přední vidle od firmy Matris. Komprese jedna noha, druhá odskok. Jsem na to setsakramentsky zvědavý.

• Pokus s diagnostikou

Koumal jsem ve schématu elektriky motorky, servisní příručce a pak zkusil motorku připojit na obyč BT OBD adaptér a pomocí apky Torque vyzkoušel funkčnost. Funguje to, proč taky ne :-D Dají se zobrazit data z čidel ŘJ a

Typ: Údržba
    Vloženo: 01.06.2024
    Uskutečněno: 01.06.2024
  • Řetězová sada

Původně jsem řetězovku koupil pro bráchového stromka ale nakonec jsem ji dal na svého. Po koupi moto jsem narychlo měnil jen řetěz a kola nechal, což nebylo ideální. Takže těď komplet... a objednat novou sadu :-)

Typ: Údržba
    Vloženo: 30.05.2024
    Uskutečněno: 30.05.2024
  • Snížení stupaček

Co bych tak ještě mohl na stromku udělat... Co třeba zkusit ulevit kolenům? Nejdříve jsem přemýšlel o výrobě nových základen pro stupačky. Ale nechtělo se mi s tím tak úplně dělat...čepy na páky, samotný úchyt stupačky.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 18.05.2024