Suzuki DL 650 V-Strom (2015)

Vlastník HonzaLK
Vloženo 26.12.2021
Aktualizováno 18.6.2024

Vloženo: 21.05.2024, Uskutečněno: 19.05.2024, Stav tachometru: 64060 km, Zhlédnuto: 145x

První letošní víkendovej motovýlet - na sraz V-Strom klubu do kempu Pecka v Podkrkonoší. Na začátku týdne čekuju předpověď počasí a vypadá to na déšť.. A kupodivu tentokráte se předpověď nemýlila…
A tak jsem ve čtvrtek večer pořádně navoskoval a impregnoval svoje starý “promokavý” daytony.. Už delší dobu vybírám nový nepromokavý botky který, ale zatím jsem nenarazil na vhodnéjo kandidáta.. Jenže páteční dopolední déšť mě nakonec přiměl ke změně a vyštrachal jsem “záložní waterproof boty” MBW s nějakou membránou, které jsem předloni pořídil jako variantu do mokra, ale v intenzivnějším dešti jsem s nima nejel.. Venku prší že se ani psovi nechce ven a já balím věci do tašek a v poledne vyrážím.. Trasu mam naplánovanou se zastávkou v pražské Genezi, kde si ještě jednou chci vyzkoušet (v plné polní) boty které mám vyhlídnuté. Za poslední 2 týdny jsem vyzkoušel mraky bot a tyhle jedny mi sedí nejvíc.
Startuju a vyrážím. Po kilometru jízdy mi padá pinlock z hledí a tím pádem jízda v dešti nabírá další level… protože plexi je v tu ránu zamlžené.. Dojíždím na benzinu, dotankuju a domnívajíc se že jen pinlock vypadl se ho chystám nasadit. Jenže to nejde, protože plastovej pin, za kterej se to chytá se ulomil. Super, přesně kvůli stejné závadě jsem tohle plexi kupoval nové na podzim, protože náhradní piny se mi nepodařilo sehnat. Nechtěl jsem se vracet domů a hledat doklad o koupi, abych ho mohl jet reklamovat, ani nevim jestli jsem doklad schoval.. Pokračuju dál směr Praha stylem chvíli přivřu hledí, po minutě je zamlžený a tak zas nastevřu aby se odmlžilo, a tak pořád dokola.. Boty s membránou moc nefungujou a já cítím vlhký ponožky.. Nejradši bych to zabalil, ale jedu dál. Kus před Prahou přestává pršet a já svlékám nepromok, hned se mi jede trochu příjemněji. Dojíždím do Geneze, zkouším nový botky a kupuju!! Poprvé hurá!! Rovnou si je navlíkám a starý jdou pod síťku na sedadlo spolujezdce.. Další zastávka je v Motovšem, kde se chci zkusit zeptat na pomoc s plexi, jestli se dají sehnat nové piny. Pokud ne, už další nový plexi nechci do tý helmy kupovat, už toho má celkem dost za sebou a tak bych možná hledal i novou helmu (i když bych ještě tuto sezonu rád odjezdil s tou stávající..). Jízda přes Prahu mi není moc příjemná, páteční špička a s novýma botama je to ještě o kus nepříjemnější, protože jsou tvrdý, rozměrnější a nemám v nich ještě moc citu.. Dojíždím do Motovšem, kde potkávám velice milý personál, kterej mi nakonec vymění oba piny na plexi, protože prasknul i ten druhej a i ukážou nějakou tu novou helmu…. Kluci mi vytrhuli trn z paty a mě se obrací nálada o 180stupňů. Hurá podruhý. Ještě jednou díky díky!! Teď už mě trápí jen divný rány od přední vidlice, který cítím při každé větší nerovnosti. Občasná přeháňka už mi vrásky nedělá a já kolem 19h dojíždím do Pecky.
Rychle se ubytovávám v chatce, povlíkám si postel a jdu na večeři. Dávám si porci rajské a zapíjím to Kryštofem a Třema sestrama, což jsou nějaká lokální piva. Pak následují dvě prima přednášky motocestovatelů, které jsou na venkovní scéně. Baví mě to a zároveň obdivuju to odhodlání se vydat sám na týdny a měsíce na do úplně cizí země.. rád to poslouchám a láká mě to dobrodružství, ale vzhledem k tomu že jsem rozbitej po pár hodinách jízdy, vim že nic takovýho nikdy nepodniknu. Já na sebe postupně oblékám další vrstvy oblečení, protože venku fouká a teplota padá pod 10stupňů. Pak to balim a jdu na spát.
Na sobotu je přichystán orientační závod ale já se neúčastním. Mám připravené tři vlastní trasy (jednu off a dvě silniční). Od rána opět prší a tak po snídani vyrážím opět v nepromoku. Je jasný že off trasa nepřichází v úvahu po dvou dnech deště a tak volím ten delší silniční okruh.. Nakonec se i tam našlo pár úsekú mimo asfalt a tak jsem si to i celkem užil, i když rány od vidlice mě vadí čím dál víc.. ale na nic jsem při kontrolní zastávce nepřišel a tak se snažim to ignorovat. Na jedné zastávce u gigantických židlí a stoku se mi podařilo ztratit klíče od motorky, což je super, 230km od domova a dalších 60km od kempu. A tak po důkladném prohledání všech kapes jsem se od motorky porduhé vyškrábal do kopce k židlím a tam naštěstí klíče ležely, uff. Zbytek výletu už proběhnul v klidu, malým zpestřením bylo když jsem se přimotal do jízdy mezinárodního Porsche klubu. Dokonce i pak přestalo pršet, ale těsně před kempem mě to ještě lehce spláchne. Nový botky fungujou na jedničku, nohy jsou v suchu. Dojíždím kolem 19h a jdu na večeři. Nasleduje tombola, já dám dvě pivka a jdu o půlnoci na kutě.
Neděle ráno je tu, den návratu. Jsem brzo vzhůru, celej kemp ještě spí a já toho využívám a jdu si dát spršku. Pak ještě chvíli poležim a začnu balit, abych mohl hned po snídani vyrazit. Nakonec volím delší trasu horem přes Krkonoše a Jizerky, chci se podívat na Ještěd a do Hřenska. Cestou jsem se 2x přimíchal ke skupinám německých motorkářů a vlastně ani moc nezmoknul. Dojíždím domů kolem půl čtvrtý a mám toho tak akorát. Moje záda prostě delší cesty nemaj v oblibě a dávají mi to citelně na vědomí… No co, dálkovej jezdec ze mě nebude?.
Byl to prima víkend, já jsem si sraz moc užil, poznal zas pár nových tváří, dosytosti se vyjezdil, ale jsem rád zas doma u rodinky.

Edit: Doma jsem z motorky smyl alspoň tu hrubou špínu a pak jsem zjistil původ těch ran od předního kola - horní matice krku řízení byla uvolněná tak, že jsem ji rukou povolil.. A tak ještě šly dolů řídítka a utáhnout na správnej moment. Tak snad vyřešeno, uvidíme po testovací jízdě.

Edit 2: Cestu jsem absolvoval ještě stále se 14z kolečkem ale na další plánovanej větší výlet na Moravu pravděpodobně nahodim 15z, na těch hlavnějších tazích to přecijen chce držet trošku tempo a bude fajn zas motor dostat otáčkama níž.. Ale jinak mě 14z celkem baví

Milan1963 (283) napsal 22.05.2024 v 19:35+1

Hezky napsáno. Já jezdím na ty delší cesty, je to někdy dobrodružství.

zeke11 (139) napsal 22.05.2024 v 16:44+1

Pěkný víkend koukám...

• Nová zadní pneu Heidenau K60 Scout

Výměna stráží - Ranger dojezdil a tak ho střídá Scout . Jelikož se vzorek zadní pneu dostal na hranici 2mm a já mám před sebou cestu na Moravu, rozhodl jsem se, že když už jedu přezout auto, nechám rovnou přezout i z

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 15.06.2024
    Uskutečněno: 13.06.2024
  • Vidlice - výměna trubek? Zatím ne.

Při loňském repasu vidlice jsem si všimnul že u jedné trubky se neprotáčí to vnitřní uložení co je dole v trubce. Přestože by to nemělo mít na funkci vliv, napadlo mme že to mohl být důvod, proč vlastně ta vidlice vloni

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.04.2024
    Uskutečněno: 11.04.2024
  • Přední kolečko 14z na zkoušku

Na FB skupině byl příspěvek o použití jiné velikosti ozubeného kolečka (větší), aby se při dlouhých cestách snížily otáčky motoru. No a mě to dalo podnět k tomu, naopak vyzkoušet použití o zub menšího pastorku (14zubů),

Vloženo: 12.04.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024